Iepazīsties ar nominācijas - Par izcilu interpretāciju! pretendentiem, Mixnews.lv

Iepazīsties ar nominācijas - Par izcilu interpretāciju! pretendentiem

фото

Izklaide | 2014. gada 25. februārī plkst. 07:51

Klarnetists Egīls Šēfers

Lielās mūzikas balvas 2013 nominācijai kategorijā "Par izcilu inerpretāciju" ir izvirzīta pianiste Arta Arnicāne, dziedātājs Rihards Mačanovskis un klarnetists Egīls Šēfers.

Arta Arnicāne ir pašlaik Šveicē dzīvojoša latviešu pianiste ar plašu koncertdarbību Eiropā. Mocarta 18. klavierkoncertu Arta atskaņoja uz āmuriņklavierēm, kas speciāli tika atvestas no Igaunijas.

фото

pianiste Arta Arnicāne

"Artas Mocarta Klavierkoncerta lasījums, pateicoties pamatīgajām zināšanām vēsturisko instrumentu spēlē, meistarībai, gaumei un stila izjūtai ļāva gūt priekšstatu par to, kā šī mūzika būtu skanējusi paša Mocarta laikā. Aristokrātisks, emocionāls un dzidrs lasījums, kurā varējām dzirdēt smalkākās nokrāsas, skaņveides paņēmienus un nianses," saka Ilze Medne - LMB 2013 žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītāja.

Savukārt par dziedātāju Rihardu Mačanovski Ilze Medne saka: "Savos radošās darbības gados ir mērķtiecīgi audzis un attīstījies, papildinot repertuāru ar arvien jaunam lomām. Riharda sniegums Pētera Čaikovska romanču koncertā Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē ar pianistu Mārtiņu Zilbertu apliecināja dziedātāja augsto vokālo meistarību, spēju iejusties visdažādāko tēlu amplitūdā jūtīgā, spēcīgā un saviļņojošā Čaikovska mūzikas atskaņojumā.

фото

Dziedātājs Rihards Mačanovskis

Rihards Mačanovskis šobrīd ir sasniedzis īstu māksliniecisko briedumu, viņa balss vīrišķīgais spēks, vokālo krāsu un nianšu daudzveidība kopā ar perfekti izkoptu dikciju un dzejas izpratni spēj sniegt īstu kamermuzicēšanas baudījumu."

"Klarnetists Egīls Šēfers nepelnīti maz spēlētajam Romualda Kalsona Klarnetes koncertam piešķīra jaunu vēsmu, izcilajā opusā parādot vēl nedzirdētas šķautnes, krāsainus un spēcīgus raksturus," saka Ilze Medne.

"Mocarta hrestomātiskajā Klarnetes koncertā Egīls atklāja Mocarta mūzikas absolūto skaistumu stilistiski nevainojamā un muzikālā interpretācijā. Egīls Šēfers ir gudrs mūziķis, kura redzējums un zināšanas ļauj pilnasinīgi atskaņot visplašākās amplitūdas repertuāru."

2014.gada 4. martā pl. 19.00 Latvijas Nacionālajā operā ar Hennessy atbalstu notiks Lielās mūzikas balvas 2013 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kuru tiešraidē atspoguļos LR3 "Klasika" un LTV1 pl. 21.00.

Komentāri