Positivus festivālā uzstāsies arī The Kooks, Daughter, of Montreal un Birth Of Joy, Mixnews.lv

Positivus festivālā uzstāsies arī The Kooks, Daughter, of Montreal un Birth Of Joy

Salacgrīvā "Positivus" festivālā uzstāsies arī "The Kooks", "Daughter", "of Montreal" un "Birth Of Joy". Minētās grupas papildinās programmu līdzās iepriekš izziņotajām grupām "Kraftwerk", "Bastille", "Laura Mvula", "The 1975" un "Kid Karate".

"The Kooks", kas šogad plāno laist klajā jaunu ierakstu, ir bijusi ilgi gaidīta "Positivus" festivālā, stāstīja festivāla pārstāvji. Kopš 2012.gada grupa nav uzstājusies nevienā festivālā. "The Kooks" debijas albums "Inside In/ Inside Out" uzskatāms par vienu no jaunās tūkstošgades indī mūzikas pērlēm. Ar savu otro un trešo albumu - "Konk" 2008.gadā un "Junk of Heart" 2011.gadā "The Kooks" nostiprināja savu indī poproka smagsvara grupas statusu. Grupas kontā ir divi "Top 5" albumi, kā arī vairāki "Top 40" singli.

Par "Daughter" panākumiem liecina tās līgums ar ierakstu kompāniju "4AD", kuras paspārnē ir tādas grupas kā "The National", "Grimes", "Bon Iver", "Camera Obscura" u.c. Viņu mūzika izmantota vairāku ASV seriālu, piemēram, "Grejas anatomija", skaņu celiņiem, kā arī daudzos BBC seriālos. Grupas dziesma "Youth" tika izmantota "Tour de France" reklāmas klipam. Grupas uzstāšanās pagājušā gada Glastonberijas festivālā uz "John Peel" skatuves tika nosaukta par vienu no 2013.gada spilgtākajiem Glastonberijas koncertiem.

"of Montreal" solists Kevins Barns grupas pastāvēšanas laikā ir sarakstījis daudz popmūzikas dziesmu. Mākslinieku avangardiskajās performancēs tiek iekļautas kāzu kleitas, ķekatas un daudzi citi šova elementi. Grupas muzikālajam stilam gadu gaitā attīstoties, tā ieguvusi svaigu un stilīgu elektronikas, fanka, glemroka un afrobīta skanējuma sajaukumu, iedvesmojoties no "Prince" un Deivida Bovija. Vēlākajos darbos izteiktāk jūtami esot arī krautroka elementi.

Nīderlandiešu psihodēliskie rokeri "Birth Of Joy", iedvesmojoties no psihodēlijas, blūza un rokenrola, aiznes klausītājus uz laiku, kad skanēja grupas "MC5", "The Doors" un "Pink Floyd". "Birth of Joy" savos skaņdarbos izmanto arī modernus "stoner", "grunge" un panka mūzikas elementus, radot unikālu un inovatīvu skanējumu. Jau ziņots, ka "Positivus" festivāls šogad notiks trīs dienas - 18.jūlijā, 19.jūlijā un 20.jūlijā Salacgrīvā. Starp festivāla galvenajiem māksliniekiem būs vācu elektroniskās mūzikas grupa "Kraftwerk", kas sestdien, 19.jūlijā, uz galvenās "Lattelecom" skatuves sniegs trīsdimensiju šovu.

"Positivus" festivāls ir lielākais un nozīmīgākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā, kas šogad norisināsies jau astoto reizi.

Komentāri