Amsterdamas muzejs ieguvis divus 12 gadi verdzībā režisora mākslas darbus, Mixnews.lv

Amsterdamas muzejs ieguvis divus 12 gadi verdzībā režisora mākslas darbus

фото

Izklaide | 2014. gada 5. martā plkst. 19:40

Režisors Stīvs Makvīns

Amsterdamas muzejs ieguvis savā īpašumā divus vēsturiskās drāmas "12 Years a Slave" ("12 gadi verdzībā") režisora Stīva Makvīna mākslas darbus.

Gaismas kaste ar maza zēna fotogrāfiju un 11 minūtes gara īsfilma, kurā redzams miris zirgs pļavā, gada beigās būs apskatāma "Stedelijk" muzejā.

Amsterdamas muzejs bija viens no pirmajiem pasaulē, kura galvenais fokuss ir video māksla.

44 gadus vecais režisors 1999.gadā ieguva prestižo Tērnera balvu. Pirmajā mākslas darbā ar nosaukumu "Mēs pēc vakara peldes Jaungada dienā, 2002.gads" attēlots drebošs, dvielī ietinies zēns pludmalē. Savukārt uz 16 milimetru lentes uzņemtajā īsfilmā redzams miris zirgs. Ap viņu riņķo muša, kas beigu beigās nosēžas uz dzīvnieka acs.

"Kad Stīvs Makvīns ieguva Tērnera balvu, viņa darbu cenas noteikti cēlās. Viņš ir pirmais mākslinieks, kurš, darbojoties savā žanrā, ieguvis arī "Oskara" balvu. Tas neapšaubāmi sadārdzinās viņa darbus nākotnē," uzskata raidorganizācijas BBC mākslas redaktors Vils Gompercs.

"Stedelijk" krājumā jau ir brita Makvīna 2001.gada īsfilma, kurā viņa brālēns Markuss stāsta par traģisku nelaimes gadījumu, kas uz visiem laikiem mainījis viņa dzīvi.

Citas pazīstamas Makvīna filmas ir "Hunger" un "Shame", kurā aktieris Maikls Fasbenders spēlē no seksa atkarīgo.

Komentāri