Rīgas Ritmi 2014 piedāvā labāko no Itālijas džeza, Mixnews.lv

Rīgas Ritmi 2014 piedāvā labāko no Itālijas džeza

фото

Izklaide | 2014. gada 8. martā plkst. 09:46

4.jūlijā Rīgas Kongresu namā uzstāsies duets no Itālijas - slavenais trompetists Paolo Fresu un bandaneonists Daniele di Bonaventure. Dueta koncertu apmeklētāji saka - redzēt viņu uzstāšanos ir kā piedalīties film noir - citiem vārdiem, tā ir kā noslēpumains piedzīvojums!

Abi mūziķi jau iepriekš ir sadarbojušies projektos "Mistico Mediterraneo", "Il Quinto Elemento" un "Sonata di Mare". "Fresu un Di Bonaventuras duets ieies vēsturē savas lieliskās mūzikas dēļ, kuru iedvesmojusi abu mākslinieku kopīgās Vidusjūras saknes, kā arī abu neatkārtojamās improvizācijas spējas, kuru rezultāts ir unikāla savstarpēja muzikāla mijiedarbība." - Corrado Speziale

Paolo Fresu ir starptautiski pazīstams un meistarīgs trompetists, kā arī komponists. Līdzās tam, Paolo Fresu ir arī mākslinieciskais direktors džeza festivālos "Time in Jazz" un "Nuoro Jazz". Viņš ir godalgots mūziķis - ieguvis tādus apbalvojumus kā "Radio Uno Jazz RAI" balvu, izdevuma "Musica Jazz" balvu "Arrigo Polillo", kā arī "Radiocorriere TV" balvu. 1996.gada ticis atzīts par labāko Eiropas mūziķi un ieguvis "Django d’Or" balvu Parīzē. Kopš 1995.gada gozējies džeza mākslinieku aptauju augšgalos. Paolo ir piedalījies vairāk kā 300 ierakstos un dažādās Eiropas un starptautiskās tūrēs kopā ar citiem māksliniekiem.

Komponists, pianists un bandaneonists Daniele di Bonaventura pārstāv gan klasisko, gan mūsdienu mūziku - sākot no džeza, tango līdz pat folkmūzikai un eksperimentāliem skanējumiem. Pazīstams ar plašo sadarbību klāstu ne tikai mūzikas, bet arī kino, teātra un mūsdienu dejas projektos. Di Bonaventura ir izdevis četrus albumus, kā ari piedalījies dažādos projektos kopā ar citiem māksliniekiem. Viņš ir arī uzstājies daudzos itāļu, kā arī starptautiskos festivālos, kā piemēram Berlīnes Džeza Festivālā un "Music Hall Festival" Anglijā.

Komentāri