Svini ģimenes dienu Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā!, Mixnews.lv

Svini ģimenes dienu Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā!

фото

Izklaide | 2014. gada 9. martā plkst. 09:24

Svētdien, 9.martā, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Ģimenes dienas aktivitātes būs veltītas tēmai "Viduslaiku Rīgas ikdiena, sadzīve, bērnu skološana un svētku svinēšana".

Ekskursijās pl. 11.00, pl. 13.00, pl. 15.00 muzeja gids visu paaudžu interesentus aicinās iepazīt viduslaiku Rīgas iedzīvotāju ikdienas dzīves ritējumu, kādas bija svētku svinēšanas tradīcijas, īpaši - Vastlāvjos, kādus svēto tēlus pielūdza, kā skoloja bērnus. Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā.

Ģimenes dienas radošajā darbnīcā "Maskas un svētki" bērniem būs iespējams izmēģināt spēkus būvniecības un zīmēšanas mākslās muzeja Kolonnu zālē. Masku gājieni, vastlāvji, meteņi, masļeņica, karnevāli. Vastlāvjos senie ticējumi savijās ar kristiešu tradīcijām.

Vastlāvji bija viduslaiku Rīgas saviesīgās dzīves galvenais gada notikums, kuru svinēja nedēļā pirms gavēņa iestāšanās (pirms Pelnu dienas). To rīkoja Rīgas Melngalvji un Lielās ģildes tirgotāji. Jau 1354. gada Sv. Jura tirgotāju brālības statūtos tikusi pieminēta Vastlāvju svinēšana un dejas Jaunajā (Melngalvju) namā, bet 1416. gada Melngalvju brālības statūtos aprakstīti īpaši Vastlāvju mielasta un turnīra noteikumi. Vēlākos gados ticis izstrādāts pat Vastlāvju svētku reglaments un Rīgas rātes izdoti svētku svinēšanas noteikumi.

Komentāri