Aicina iepazīt Rīgu ar 5D tehnoloģiju palīdzību, Mixnews.lv

Aicina iepazīt Rīgu ar 5D tehnoloģiju palīdzību

фото

Izklaide | 2014. gada 12. martā plkst. 20:07

Pēc vairāk kā divus gadus ilgi lolotas ieceres skrupulozas izstrādes, filmēšanas procesa un tehniskās sagatavošanas darba, sveicot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, dienasgaismu ir ieraudzījis pirmais kino projekts, kas veidots 5D (piecu dimensiju) tehnoloģijā, un ir unikāls ne vien Latvijā, bet, iespējams, ir vienīgais šāda veida produkts arī visā pasaulē.

Projekts ar vilinošu nosaukumu "Look at Riga" aicina izbaudīt vēl nebijušu ceļojumu pa Latvijas galvaspilsētas skaistākajām un interesantākajām vietām, skatot tās no putna lidojuma.

Stāsta Arnis Aspers, filmas idejas autors: "Filmas idejas pamatā ir izglītojošas un izklaidējošas informācijas par Rīgu apvienošana vienā unikālā jaunāko tehnoloģiju produktā, kurā notverts Rīgas vēsturiskais šarms līdz ar mūsdienīgas metropoles aizrautīgo ritmu. Filmā ir iespējams ieraudzīt tādu Rīgu, kādu to ir redzējuši vien nedaudzi Latvijas iedzīvotāji."

Helikopters, īpaši konstruēta helikamera, jahta, ātrgaitas kuteris, divstāvu autobuss, telekrāns - tas viss tika izmantots, lai no 50 stundas gara darba materiāla radītu 10 minūšu garu 5D filmu. Savukārt, 5D tehnoloģijas pielietojums filmas veidošanas procesā līdz ar dažādiem īpašiem animācijas efektiem ļauj kino skatītājiem ceļot ne tikai virtuāli, bet arī sajust gluži reālas emocijas - vēja brāzmas, ūdens šļakatu lāses u.c. papildinošus klātbūtnes efektus.

Ar interaktīvās filmas palīdzību "Look at Riga" pārvērš iepriekš pasīvos skatītājus aktīvos ceļotājos. Filma jau ir paspējusi iegūt atsaucību galvaspilsētas apmeklētāju vidū, jo ļauj to apceļot vien 10 minūtēs, turklāt nemainīgi perfektos laikapstākļos. 5D kino apmeklējums kļūst par aizvien populārāku galamērķi arī skolēnu vidū, jo skolu grupām "Look at Riga" piedāvā īpaši izdevīgus kinoteātra apmeklējuma nosacījumus.

Unikālās filmas demonstrēšanai pašā Rīgas sirdī, Rātslaukumā, tieši zem Okupācijas muzeja, ir izveidots arī kompakts, novatorisks kinoteātris ar īpašas konstrukcijas krēsliem, kas liek kino apmeklētājiem ar visu ķermeni iesaistīties nelielajā, elpu aizraujošajā ceļojumā virs Rīgas. Kinoteātris ir aprīkots ar modernu un jaudīgu aparatūru, kas nodrošina augstvērtīgu attēla un skaņas kvalitāti.

Maksimāla klātesamības efekta sasniegšanai kinoteātrim ir īpašā "Paint on screen" tehnoloģijā veidots ekrāns, kas savienojumā ar aktīvajām 3D brillēm, kas ir krietni kvalitatīvākas par jau ierastajām pasīvajām 3D brillēm, ļauj gūt pilnīgas emocijas filmas telpiskajās dimensijās. Par īpaši taustāmām sajūtām gādā skatītāju krēslu pneimatiskā sistēma, stroboskopi, sprauslotāji, burbuļmašīnas u.c. speciālas palīgiekārtas.

Lai padarītu kino apmeklējumu tā apmeklētājiem vēl saistošāku un lietderīgāku, kinoteātra funkcionalitāte ir papildināta ar īpašu informatīvo mākslas telpu, kur iespējams iegādāties talantīgu pašmāju mākslinieku darinājumus un dizaineru radītus oriģināldarbus.

Tā kā "Look at Riga" projekts, iespējams, ir pirmais šāda veida produkts multimediju kino vidē, tad filmas konceptu franšīzes veidā paredzēts izplatīt arī citās Eiropas un pasaules pilsētās. Filmas ideja pieder Arnim Asperam, kas ir arī filmas režisors, aizkadra balss pieder Horenam Stalbem, tekstus sagatavojusi Zane Teikmane. Aicinām apmeklēt vienīgo 5D kinoteātri Latvijā, Rīgā, Strēlnieku laukumā 1.

Komentāri