Siguldā norisinājies Vladimira Pavļučenko "Gleznu šovs", Mixnews.lv

Siguldā norisinājies Vladimira Pavļučenko "Gleznu šovs"

фото

Izklaide | 2014. gada 16. martā plkst. 20:03

Uguns un Ūdens zīmē Siguldā - ziemas festivāla "Vairāk sporta. Vairāk atpūtas. Vairāk mākslas. Vairāk prieka" ietvaros - tika atklāta rīdzinieka Vladimira Pavļučenko darbu izstāde. Viņš ir viens no Latvijas interesantākajiem un ekstravagantākajiem jaunajiem gleznotājiem.

"Vladimira gleznas vienmēr izceļas ar izteiktu krāsu izjūtu, - savu viedokli apmeklētājiem klāsta viens no Latvijas glezniecības vecmeistariem" - mākslinieks Juris Ģērmanis. "Un, protams, - nevaldāma fantāzija, trakulība un svaigi tēli, - tas jau kļuvis par šī 23 gadus vecā gleznotāja vizītkarti."

Šovs uz Siguldas kultūras nama skatuves ilga trīs stundas - zāles reakcija bija vētraina. Apmeklētājus pilnā sparā izklaidēja šova vadītājs - Аinārs Ašaks. Deju studija - "L.I.R.A", "Go-Go šovs", šovs "Hip-Hop", "Valsis". Deju studija Empire Moderno, studija "Master of Spark" un studija "Todes".

фото

Dueti - Аlīna Feldmane un Alans Šums, Liera Šteina un Alekss Silvers, Karīna Šķirmante un Santa Kauliņa, koncertmeistars - Jurijs Kaspers. Starptautiskā konkursa laureāti Olga Barišmane un Alvils Cedriņš. Vijolnieks Mihails Boļšunas.

Muzikālā šova dalībnieki - Аndris Grīnbergs, Kristaps Miezis, Mārcis Lazdiņš, Laura Jaunozola, body-art studija CarlanaArt. Uguns šovs Athar. Bet svētku noslēgumā - nu jau svaigā gaisā - notika dzirksteļojošs "Uguns šovs", kurš, kā jau pienākas, beidzās ar neaizmirstamu uguņošanu.

Par visas performances radošo noslēgumu kļūs jaunais videoklips, kuru apsolīja radīt producentu kompānija "Feldman Shum production" - nosaukuma "Gada labākā producentu kompānija" ieguvēja pēc telekanāla Krimas TV versijas un visas pasaules interneta sabiedrībai labi pazīstamās (vairāk nekā 2 miljoni skatītāju) muzikālā klipa dziesmai "Krabītis" Alīnas Feldmanes un Alana Šuma izpildījumā.

фото

Nu bet ko saka mākslinieks Pavļučenko? Vai pats Vladimirs ir apmierināts ar pasākuma norisi?

"Мan ir liels prieks, ka ir tik daudz draugu, ar kuriem var viegli un nepiespiesti pavadīt trīs stundas - lieliskā, dzīvespriecīgā atmosfērā… Savas gleznas veltu cilvēkiem, saviem laikabiedriem, nevis kādai mistiskai atzinībai nākotnē…"

Visa šā "gleznu šova" idejiskā iedvesmotāja ir KN "Sigulda" vadītāja Тerēzija Leimane.

"Šogad vēlējos kaut kā netradicionāli sarīkot mākslas darbu izstādi ziemas festivāla ietvaros, tādēļ arī vērsos pie Latvijas glezniecības meistara - mākslinieka Jāņa Anmaņa -ar lūgumu ieteikt kādu jaunu, spilgtu vārdu, turklāt - saistītu ar lielo sportu… Un Anmanis nedomājot teica: "Sauciet ciemos, Pavļučenko!".

фото

Tā nu ir iegājies, ka kopš Leonardo da Vinči laikiem māksliniekus pievelk - velosipēds. Un, ja faktiskajam divriteņu pārvietošanās līdzekļa izgudrotājam - dižajam Leonardo -tā arī neizdevās pavizināties ar paša brīnumaino izgudrojumu, tad Latvijas māksliniekam Volodjam Pavļučenko ir nācies ar divriteni nobraukt ne vienu vien tūkstoti kilometru pa dzimtās Latvijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas ceļiem

Velosportā 14-gadīgais Pavļučenko nonāca gluži nejauši.

"Mamma uzstāja. Vienkārši pateica: "Vladimir, es iepazinos ar labu treneri, viņš jau gaida tevi treniņā!".

Godīgi sakot, sākumā jaunajam Pavļučenko nepavisam nepatika garie braucieni pa asfaltu ar veco šoseju velosipēdu. Pavisam cita lieta - lidot pa mežiem klātu paugurainu apkaimi ar īstu velobaiku! Riteņi plati, rāmis dūres biezumā! Stūre taisna kā sliede! Bet tiem šosejniekiem - gan stūre kā baranka, gan rāmis kā adāmadata, gan riteņi pavisam šauri, kas gan tur labs?

Taču treniņš pēc treniņa, un tad jau Pavļučenko sāka apdzīt savus vienaudžus uz šosejas Rīga-Jūrmala, bet vēlāk - gūt uzvaras dažāda līmeņa jauniešu un junioru sacensībās.Un visbeidzot viņš ieguva vienu no galvenajām balvām savā sporta karjerā - supermodernu sacīkšu velosipēdu 1500 latu vērtībā!

Šķita, ka Vladimiram no velobraucēja karjeras nekādi neiznāks izvairīties:"Latvijas junioru izlase viņu tā vien gaida, viņš pastāvīgi ierindojas desmit valsts labāko jauno velobraucēju vidū! Un tad no racionālā viedokļa notiek kaut kas neizskaidrojams. Jaunā velosporta "zvaigzne" pārtrauc treniņus un noliek savu dārgo sacīkšu velosipēdu pie malas."

фото

"Manā dzīvē bijušas daudzas nopietnas aizraušanās un vienmēr esmu centies nodoties tām ar visu sirdi, lai būtu labākais. Bet velosports kādā brīdī pārstāja mani iedvesmot,tas no aizraušanās pārtapa apnicīgā darbā. Es vienkārši zaudēju interesi par sacīkstēm un kādēļ gan tērēt laiku tam, kas agri vai vēlu vienalga beigsies?"

Šodien Vladimirs Pavļučenko ir viens no pazīstamākajiem un noslēpumainākajiem Latvijas jaunajiem gleznotājiem.

Viņa darbi izraisa gan sajūsmu, gan neizpratni. Tie vienlaikus ir gan interesanti, gan apstrīdami. Nesagatavotu skatītāju tie var šokēt, bet var arī likt ieiet sevī, lai padomātu par Vladimira radīto tēlu mākslinieciskā noslēpuma atminēšanu...

"Pavļučenko ir ģēnijs," - tā uzskata viens no mūsu labākajiem gleznotājiem, pazīstamais latviešu mākslinieks, Тriju Zvaigžņu ordeņa kavalieris Jānis Anmanis. - Viņš mūsu valstī apliecina neomodernisma estētiku un dara to tik iedvesmojoši, tik izteiksmīgi un spēcīgi, ka ļoti drīz par viņu zinās visa mūsdienu pasaule!

Komentāri