Latvijas kinoteātros izrādīs filmu "Ekskursante" (VIDEO), Mixnews.lv

Latvijas kinoteātros izrādīs filmu "Ekskursante" (VIDEO)

фото

Izklaide | 2014. gada 18. martā plkst. 07:35

No 28.marta uz Latvijas kinoekrāniem iznāk lietuviešu režisora Audrjus Juzēna (Andrius Juzėnas) mākslas filma "EKSKURSANTE". Filmas ir balstīta uz patiesu dzīvesstāstu.

Pēc Otrā Pasaules kara Eiropa tika sadalīta divās daļās, un Lietuvas valsts palika dzelzs priekškara austrumu pusē. Staļina režīms ātri salauza tradicionālo dzīves veidu un nežēlīgi apspieda jebkādu pretestību.

Laikā no 1941. līdz 1953.gadam simtiem tūkstoši lietuviešu tika izsūtīti uz nometnēm un izsūtījuma vietām PSRS ziemeļos un austrumos. Filmas galvenā varone - desmit gadus veca meitene izbēg no vilciena ar izsūtītajiem un dodas 6000km garā, bīstamā un piedzīvojumiem pilnā ceļā atpakaļ uz Lietuvu, savu dzimteni.

"Ekskursante" ir filma par cerībām, likteni, mīlestību, draudzību un cilvēcības spēku.

Galvenajās lomās: Sergej Garmash, Anastasija Marcenkaite, Ksenija Rappoport, Raisa Riazanova, Igor Savockin, Aliona Ivcenko, Viktor Dobronravov, Margarita Ziemelyte

Lietuvā filma saņēmusi virkni balvu, to skaitā Lietuvas Kinematogrāfistu savienības balvu filmas režisoram Audrjum Juzēnam par sasniegumiem radošajā darbībā.

Filma nominēta Krievijas Kinoakadēmijas balvai "Nika" - kategorijā "Labākā ārzemju spēlfilma".

Filma uz ekrāniem no 28.marta Rīgā, k/t "Kino Citadele" un "Multikino", Ventspils k/t "RIO", Valmieras k/t "Gaisma", Siguldas k/t "Kino Lora", Liepājas k/t "Kino Balle", Talsu k/t "Auseklis", Daugavpils k/t "Silverscreen Daugavpils" un Rēzeknes k/t "Silverscreen Rēzekne" (Latgales vēstniecībā "GORS")

Komentāri