Kino bize filmas demonstrēs arī Liepājā, Mixnews.lv

Kino bize filmas demonstrēs arī Liepājā

фото

Izklaide | 2014. gada 18. martā plkst. 07:18

Kinoteātris "Kino bize" (Rīga) sadarbībā ar radošo telpu "Ideju bode" (Liepāja) uzsākuši projekta realizēšanu, lai arī liepājniekiem būtu iespēja redzēt jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules.

Ar Liepājas Kultūras pārvaldes projektu konkursa atbalstu telpās Teodora Breikša ielā 41, Liepājā līdz maija sākumam tiks piedāvāti pieci profesionālā kino seansi ar subtitriem latviešu un krievu valodā. Trešdien, 19. martā pulksten 18:00 pirmā seansa laikā būs iespēja noskatīties Itālijas un Francijas kopražojuma mākslas filmu "Dižais skaistums".

"Kino bize" jau sadarbojas ar vairākām reģionu pašvaldībām, nodrošinot jaunākā Eiropas un citu valstu mākslas filmu demonstrēšanu. Regulāri seansi jau notiek Kuldīgā, savukārt pagājušā gada rudenī mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāla "Zemlika" ietvaros Durbē sadarbībā ar kinoteātri "Kino Bize" tika demonstrētas filmas no Berlīnes īsfilmu festivāla "My Europe" programmas.

Liepājā filmas tiks demonstrētas radošajā telpā "Ideju bode", kas līdzīgi kā "Kino bize" izveidota pirms nedaudz vairāk kā gada, nodrošinot dažādu mākslu pieejamību ikvienam interesentam. Tā ir vieta, kas nodrošina iespēju baudīt citādu profesionālo vizuālo mākslu, mūziku, teātri un notikumus Liepājā.

Jau 19. martā pl. 18:00 ikvienam interesentam tiks piedāvāta godalgotā filma "Dižais skaistums". 2013. gada decembrī Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Berlīnē filma tika atzīta par labāko Eiropas filmu, Sorentino - par labāko režisoru, Tonijs Servillo par lomu šajā filmā - par labāko aktieri, bet Kristiano Travaljoli tika apbalvots par labāko montāžu. Viena seansa cena: 3 eiro.

Projekta mērķauditorija ir visi tie liepājnieki un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji, kas interesējas vai ir gatavi sākt interesēties par jaunāko Eiropas kino, par kino un video, ko piedāvā neatkarīgi producenti no visas pasaules. Paredzētas arī ievadlekcijas un profesionāļu komentāri par konkrētām filmām. Ne visiem ir iespēja doties uz Rīgu, lai sekot līdzi aktualitātēm kino mākslā, tāpēc ir radīta iespēja profesionālu kino skatīties Liepājā.

Komentāri