Izdod piecdesmit Mārtiņa Freimaņa hitu nošu grāmatu, Mixnews.lv

Izdod piecdesmit Mārtiņa Freimaņa hitu nošu grāmatu

фото

Izklaide | 2013. gada 25. janvārī plkst. 18:07

Grāmatā apkopotas notis ar pāragri mūžībā aizgājušā Mārtiņa Freimaņa zināmākajām dziesmām, informē izdevniecībā "MicRec". Šī grāmata ir populāru latviešu komponistu nošu grāmatu sērijas pirmais izdevums.

Notis paredzētas balsij, klavierēm un ģitārai un tās gatavoja un rediģēja Normunds Kalniņš, kurš bija labs Mārtiņa draugs un kolēģis no grupas "Tumsa" laikiem. Dziesmu tekstu rediģējusi un grāmatas anotāciju rakstījusi dzejnieka draudzene un kolēģe no skolas laikiem, Mārtiņa Freimaņa fonda līdzdibibnātāja Maija Kalniņa.

"Mārtiņš Freimanis savu dziesmu tekstus mēdza rakstīt rokrakstā, uz lapām, lapiņām... turpat izdarot labojumus, svītrojot un švīkājot, nomainot vārdus un teikumus... No tās pašas lapiņas vai lapas tie tika iedziedāti un visbiežāk – pēc tam izklīduši kur kurais," raksturo Kalniņa.

Grāmatas izdevēji ir izdevniecība "MicRec" sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu. Tas nozīmē, ka būtiska atlīdzības daļa no grāmatas ienākumiem nonāks fonda rīcībā un tiks izlietota labdarībai, uzsver izdevniecība.

Svētdien, 27.janvārī, kas ir Mārtiņa Freimaņa pāragrās nāves atceres diena, kinoteātrī "KSuns" notiks nošu grāmatas atvēršana un Mārtiņam Freimanim veltīts kinoseanss, kurā būs iespēja noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu "Dzīve kā košums" un ekskluzīvu grupas “Tumsa” koncertierakstu, kurā grupa uzstājas kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kas filmēts 2004.gadā, festivāla "Liepājas dzintars" atklāšanā.

Kinoseanss būs pirmais Mārtiņam veltītu pasākumu ciklā "[Ie]vērojot klusumu" .

Koncertu sērija noslēgsies 7.februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa" un daudzi Freimaņa draugi - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane - Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, "Tumsas" vijolnieces un citi.

Komentāri