Filma "Mammu, es tevi mīlu" iegūst galveno balvu festivālā "Buff 2014", Mixnews.lv

Filma "Mammu, es tevi mīlu" iegūst galveno balvu festivālā "Buff 2014"

фото

Izklaide | 2014. gada 19. martā plkst. 13:49

Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es tevi mīlu" ieguvusi galveno balvu "Grand Prix" Malmes starptautiskajā jauniešu un bērnu filmu festivālā "Buff 2014", informēja studijas "Tanka" pārstāve Alise Ģelze.

Marta sākumā filma ieguva arī īpašu žūrijas balvu Kanādas starptautiskā bērnu kino festivālā "FIFEM" Monreālā. Spēlfilma "Mammu, es tevi mīlu" turpina apceļot starptautiski nozīmīgus kino festivālus un šobrīd ir ieguvusi jau 12 kino balvas Eiropā - Vācijā, Šveicē, Beļģijā, Zviedrijā, Dānijā, Čehijā un Baltkrievijā, kā arī ASV, Kanādā, Izraēlā un Indijā.

Ģelzes vērtējumā filmas starptautiskie panākumi ir nenoliedzams apstiprinājums tam, ka vienkārši, mūsdienīgi un meistarīgi izstāstīts stāsts uz kino ekrāna spēj aizkustināt jebkuru skatītāju, nešķirojot tā nacionālo vai teritoriālo piederību, un filmas kvalitātes vienlīdz novērtē pašmāju skatītāji un kino profesionāļi visā pasaulē.

Starptautiski gūtā atzinība ir sekmējusi filmas atpazīstamību pasaulē, un jau šobrīd filma ir izrādīta vairāk nekā 70 starptautiskos kino festivālos visos pasaules kontinentos - Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un Austrālijā. Ģelze pastāstīja, ka par filmu recenzijas raksta tādi kino izdevumi un digitālie mediji kā "Screen", "Indiewire", "Variety", "Hollywood Report" u.c. Filmas izplatīšanas tiesības esot iegādājusies Dienvidkoreja un Islande.

Pirmie filmas panākumi bija pagājušā gada 11.februārī, kad tā piedzīvoja pasaules pirmizrādi starptautiski nozīmīgā kino festivāla "Berlinale" sadaļā "Generation Kpluss" un ieguva starptautiskās žūrijas balvu "Grand Prix" kā labākā spēlfilma.

Latvijas kinoteātros filmu ir noskatījušies vairāk nekā 40 000 skatītāju. Jau pirmās izrādīšanas sešas nedēļas filma stabili noturējās piecu skatītāko filmu topā lielākajos Rīgas kinoteātros - "Kino Citadele", "Cinamon", "Splendid Palace" un "Multi kino". Pērn ekspertu komisija no Latvijas Norda filmu "Mammu, es tevi mīlu" izvirzīja ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvas nominācijai par labāko ārzemju filmu.

Filma ir dinamisks attiecību trilleris par 13 gadus vecu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu zēna dzīvē, viņš nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu. Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa.

Nords filmai "Mammu, es tevi mīlu" ir ne tikai režisors, bet arī scenārija autors. "Mammu, es tevi mīlu" ir Norda otrā režisētā spēlfilma.

Komentāri