Latvija iekļuvusi lēto ceļojumu Top-10, Mixnews.lv

Latvija iekļuvusi lēto ceļojumu Top-10

фото

Izklaide | 2014. gada 20. martā plkst. 13:45

Latvija iekļauta top desmitniekā starp pasaules vietām, kuras jāsteidz apmeklēt, pirms tās vēl nav kļuvušas dārgas. Amerikāņu interneta ziņu portāls huffingtonpost.com sagatavojis materiālu ar viņuprāt 10 pasaules vietām, kuras piedāvā daudz, bet izmaksā maz. Kā vienu no galapunktiem portāls min Rīgu.

Rīga, Latvija

Amerikāņu portāls norāda, ka Rīga ir salīdzinoši lēta, jo tā joprojām saglabā savu noslēpumainību un piesaista ceļotajus, kuri šo pasaules daļu vēl nav apguvuši. Taču ļoti drīz Rīga vairs nebūs tik lēta, ņemot vērā, ka šogad tā ir Eiropas Kultūras galvaspilsēta. Līdz šim gan ceļotāji te var atrast izdevīgas naktsmītnes, labu un lētu maltīti, vidējam ceļotajam dienā iztērējot 74$ (iekļaujot naktsmītnes), bet tā dēvētajiem backpackers - 33$.

Filipīnas

Tiem, kuri lūko pēc kaulēšanās azarta, labprāt uzturas ārpus telpām un ir gardēži, Filipīnas būs Paradīze zemes virsū. Tieši ekonomisks izdevīgums un apburošā daba veido to par ideālu vietu, kur doties atpūsties. Tūristu ceļvedis Lonely Planet 2014 valsti nodēvē par vienu no pirmajām pasaules vietām, kur gan iepirkšanās, gan restorāna apmeklējums ir viens no lētakajiem pasaulē. Piemēram, pamatīga trīs ēdienu maltīte labā restorānā vidēji izmaksātu 18$.

Grieķija

Grieķija vienmēr būs populārs ceļotāju galamērķis, jo tā glabā liecības par senajām civilizacijām un arīdzen lutina ar īstenu dienvidu klimatu. Grieķijas ekonomika lielā mērā balstās uz tūrismu, tādēļ tā ir vieta, kurā par ceļotaju ir padomāts. Tiesa, kopš ekonomiskās krīzes, Grieķijas vienīgā problema šobrīd ir tikt pamanītai un atgūt savu popularitāti.

фото

Indija

Lonely Planet Indiju ir nodevējusi par šī gada lētāko galapunktu. Ja pieveram acis uz izmaksām, kas attiecas uz nokļūšanu līdz Indijai, tad ceļojums būs izdevīgs. Jo īpaši sākot uzskaitīt neskaitamos piedavājumus, kas pieejami bez maksas, lēto nakšņošanu un ēdienu un iepirkšanos. Lonely Planet rekomendē Deli un Mumbaju kā izdevīgākos galapunktus.

Dominikānas Republika

Vai sapņojat par baltu smilšu pludmalēm ar tirkīzzilu jūru un milzīgu palmu pavēņiem? Ne vienmēr Karību salas ir pieejamas tikai miljonariem. Dominikānas Republika ir viena no retajām salām Karību jūrā, kur uzturēsanās izmaksā salīdzinoši maz. Tā piedavā neskaitami daudz iespējas par zemām izmaksām – sākot ar zemo cenu lidojumiem (JetBlue, AirTran, Frontier) līdz brīvdienu pakešu piedavajumiem, ieksitot lidojumu un hoteļus. Par citiem piedāvājumiem vairāk uzzināt iespējams Cheapcaribbien.com.

Mehiko

Meksikas galvaspilsēta ir viena no lētākajām pasaules pilsētām, uz kuru nokļūt no Eiropas iespejams nav tik izdevīgi (no ASV lidojumi ir daudz lētaki), taču atrašanās tur ir salīdzinoši lēta. Šajā gadījumā šis būs pievilcīgs galamērķis tiem ceļotājiem, kuri koncentrēsies uz iespējami mazāk izdevumiem, bet tiem, kuri vēlas baudīt luksusu par daudz zemākām cenām nekā citur pasaulē.

Lisabona, Portugāle

Baudīt kalnainas ainavas, vēju matos, ļauties vietejo sirsnībai un atvērtībai, kā arī plašo piedāvajumu klāstam par zemām cenām varesiet Portugālē. Beztam, Lisabonā atrodas veseli divi hosteļi, kas iekļauti zemu izmaksu hosteļu Top 10 - The Independente hostel & suites un Lisbon Destination hostel.

Bukareste, Rumanija

Joprojām dziedējot rētas pēc Padomju režīma, Bukareste, saukta par mazo Parīzi, tik un tā saglabā savu metropoles noskaņu un šarmu. Tā pagaidām ir joprojam ekonomiski izdevīga ceļotajiem – jo īpaši nedēļas nogales ceļotājiem. Iekļaujot naktsmītnes, taksi, automašīnas īri, maltītes un atsevišķas ekstras, videji nedēļas nogale Bukarestē izmaksātu 370 $. Salīdzinot ar Parīzi, kur izmaksas būtu ap 1100 $, Bukareste ir nesalīdzinami lētaka.

фото

Sofija, Bulgārija

Vidusmēra ceļotajam Sofija būs kā medusmaize. Bulgārijā ir vieni no lētākajiem vidusmēra hosteļiem starp 72 pasaules valstīm. Tāpat arī transports un maltītes šeit neizmaksās dārgi, videji viena diena, ieskaitot naktsmītni vidusmēra hostelī, izmaksas ap 49$. Izdevīga nav tikai pati galvaspilsēta, bet arī ceļojums pa pārējo valsts daļu.

Nikaragva

Ik pa laikam kāda no Centrālamerikas valstīm tiek titulēta par „ Jauno Nikaragvu”, domājot – tas ir drošs galamērķis ceļotājiem, kā arī neizmaksās daudz. Šogad pie šī goda tikusi Nikaragva. Vulkani, lietusmeži, upes un Karību jūras puldmales vilina ceļotājus laisties piedzīvojumos.Taču kā jau pats tituls norāda – jo populārāka tā kļūs, jo dārgāka tā paliks. Taču līdz šim, viena diena Jums neizmaksās vairāk par 20$.

Avots: huffingtonpost.com

Komentāri