Latvijas pārstāvji Eirovīzijā uzstāsies otrie, Mixnews.lv

Latvijas pārstāvji Eirovīzijā uzstāsies otrie

фото

Izklaide | 2014. gada 24. martā plkst. 15:52

Grupa "Aarzemnieki" Eirovīzijas dziesmu konkursā Kopenhāgenā, Dānijā, 6.maijā notiekošajā pirmajā pusfinālā uzstāsies ar otro kārtas numuru uzreiz pēc Armēnijas pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja Eirovīzijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ārniece.

Pēc "Aarzemniekiem" uz Eirovīzijas konkursa skatuves kāps mūziķi no Igaunijas, Zviedrijas, Islandes, Albānijas, Krievijas, Azerbaidžānas, Ukrainas, Beļģijas, Moldovas, Sanmarīno, Portugāles, Nīderlandes, Melnkalnes un Ungārijas.

"Būsim priecīgi, ja ar otro kārtas numuru pēc tam startēsim arī finālā," ziņu par kārtas numuru smejoties komentē grupas solists Jorans Šteinhauers. "Esam ļoti laimīgi par iespēju šajā pasākumā piedalīties, tādēļ apmierina jebkurš kārtas numurs, un no visas sirds centīsimies pārstāvēt Latviju."

Kā stāsta Ārniece, pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski - Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā "Lielā piecinieka" valstis.

Savukārt otrajā pusfinālā, kas notiks 8.maijā, būs pārstāvēta Malta, Izraēla, Norvēģija, Gruzija, Polija, Austrija, Lietuva, Somija, Īrija, Baltkrievija, Maķedonija, Šveice, Grieķija, Slovēnija un Rumānija. Tāpat kā pagājušajā gadā, uzstāšanās secību pusfinālos noteica pasākumu producenti, un to apstiprināja Eiropas raidorganizāciju savienības izpildpārraugs un references grupa.

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā - pusfināli gaidāmi 6.maijā un 8.maijā, bet fināls - 10.maijā. Eiropas populārākais televīzijas šovs šogad notiks jau 59.reizi.

Komentāri