Uz Tallinas Mūzikas nedēļas konferenci ieradīsies arī Pussy Riot, Mixnews.lv

Uz Tallinas Mūzikas nedēļas konferenci ieradīsies arī Pussy Riot

фото

Izklaide | 2014. gada 24. martā plkst. 21:23

Šogad Tallinas Mūzikas nedēļas (TMN) konferences dalībnieku starpā ir pankgrupa "Pussy Riot", Roberts Levins, Bobs Stenlijs, bet konferenci atklās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

No 27. līdz 30. martam šis nozīmīgais Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona mūzikas notikums pulcēs nozares ietekmīgākos cilvēkus, aktīvistus un žurnālistus, kā arī 227 grupas no 20 valstīm.

TMN konference notiek jau sesto gadu un sāksies piektdien, 28. martā, pl.10:00, kad to ar savu runu atklās Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, kas ir kaismīgs mūzikas un kultūras lomas politiskās brīvības un progresa nodrošināšanā aizstāvis.

Pēc tam sekos diskusija par mūziķiem pret totalitārisma varu kopā ar Krievijas protesta pankgrupu "Pussy Riot". Diskusiju vadīs Artemijs Troickis, viens no ietekmīgākajiem kultūras cilvēkiem Krievijā.

Šī gada galvenais lektors ir Roberts Levins, bijušais "Billboard" žurnāla atbildīgais redaktors un grāmatas "Free Ride", kuru "New York Times Book Review" nosauca par "grāmatu, kam jāmaina diskusijas par kultūras nākotni", autors.

Citu spilgtāko mirkļu skaitā ir intervija ar Kerli, visu laiku veiksmīgāko Igaunijas popmūziķi. Viņas mūzika ir izmantota Tima Bērtona filmās, skanējusi "SXSW" un "Lollapalooza" festivālos, kā arī viņa ir piedalījusies Demijas Lovato Apvienotās Karalistes Ziemassvētku Top 1 dziesmas "Skyscraper" tapšanā.

Olijs Bārnss ("Rdio"), Džonatans Forsters ("Spotify") un Metjū Molinero ("Deezer") apspriedīs, kā straumēšana varētu apturēt mūzikas industrijas kritumu.

"MOJO Magazine" žurnālists Kīrons Tailers intervēs grupas "Saint Etienne" pārstāvi Bobu Stenliju, kas ir populārs mūziķis un grāmatas "Yeah Yeah Yeah: The Story of Modern Pop", kuru žurnāls "Sunday Times" un ierakstu kompānija "Rough Trade" atzinusi par 2013. gada labāko mūzikas grāmatu, autors.

TMN konference, kas notiks viesnīcā "Nordic Hotel Forum", piedāvās bagātīgu paleti ar asprātīgām, dziļām un dzīvīgām diskusijām un semināriem. Tajā tiks apspriestas autortiesības digitālajā ērā, mūzikas straumēšanas nākotne, veidi, kā zīmoli var sadarboties ar mūzikas pasākumiem, un klasiskās mūzikas mākslinieku un komponistu reklamēšanas iespējas.

Konference tiks nobeigta ar aizraujošo "Check My Demo" sesiju, kurā nozares eksperti sniegs savus atklātos komentārs par dažu festivāla dalībnieku ierakstiem.

Pilna konferences programma ar tēmām un lektoriem ir pieejama TMN mājaslapā.

Komentāri