Junip un Temples spēlēs Positivus festivālā, Mixnews.lv

Junip un Temples spēlēs Positivus festivālā

фото

Izklaide | 2014. gada 25. martā plkst. 07:12

Grupa "Temples"

"Positivus" festivāla mākslinieku sarakstu papildina Hosē Gonzalesa grupa "Junip", "Temples", "You Me at Six", dāņu indī mūzikas zvaigzne MØ, "FM Belfast", "Pompeya", kā arī atgriežas "King Charles" un "And So I Watch You from Afar".

Hosē Gonzalesa melodiskā folkroka apvienība "Junip" ieskaus festivāla viesus idiliskā vasaras noskaņā. "Junip", kuru Gonzaless 90. gadu beigās ar diviem bērnības draugiem izveidoja kā hobija grupu, 2000. gadā pieteica sevi kā izsmalcinātu, gluži vai ēteriski psihedēlisku folkroka apvienību.

Ilgi gaidītais, latviski dinamiskais grupas debijas albums "Fields" (2010) kļuva par klausītāju un mūzikas kritiķu favorītu. "Junip" ir pazīstama arī ar dziesmām no filmas "Voltera Mitija slepenā dzīve" ("The Secret Life of Walter Mitty") skaņu celiņa.

Glamroks no sešdesmitajiem, ko caurvij psihedēliski austrumu motīvi – tas īsumā raksturo "Temples". Grupa paspējusi sacelt īstu vētru mūzikas pasaulē vēl pirms kritiķu augsti vērtētā debijas albuma "Sun Structures" (2014) izdošanas. Noels Galahers apvienību ir nosaucis par labāko jauno britu grupu, viņi ir spēlējuši lielākajos mūzikas festivālos un uzstājušies kopā ar leģendāro grupu "The Rolling Stones" koncertā Londonas Haidparkā.

"You Me at Six" (YMAS) ir viena no labākajām britu poproka eksporta grupām, kuras panākumu pamatā ir trakulīgi panciskas ģitāru saspēles un aizraujoši popsīgi piedziedājumi. YMAS iekarojuši britu mūzikas topu virsotnes, izpārdevuši slaveno Vemblijas arēnu, kā arī no dūmakaina pop-pank pārgājuši uz melodiskāku un modernāku roka skanējumu, liekot sajūsmā lēkāt gan stadionu, gan festivālu publikai.

Vienas no spožākajām un aktuālākajām dāņu indī mūzikas zvaigznēm MØ (īstajā vārdā Karen Marie Ørsted) daiļradi un stilu bieži pielīdzina tādiem mūzikas grandiem kā "Grimes", "Twin Shadow" un "Santigold". MØ divas pirmās dziesmas nodrošināja mūziķei plašu ievērību, kā arī ierakstu līgumu ar vienu no pasaules lielākajiem mūzikas izdevējiem "Sony", kas šogad izdeva mākslinieces debijas albumu "No Mythologies to Follow".

Rotaļīgā Islandes sintīpopa apvienība "FM Belfast", kuri reiz Rīgā jau viesojušies, ir īsta festivālu apvienība, kas ar neviltotu kaisli, prieku un entuziasmu rada mūziku paši savam un klausītāju priekam. Koncertos "FM Belfast" sastāvs svārstās no trim līdz pat 45 cilvēkiem un atkarībā no tā, kas ir pieejams koncerta laikā, grupas instrumentu klāstā ir arī tādi retumi kā, piemēram, govju zvani.

"King Charles" var pamatoti uzskatīt par gaidītu mākslinieku Latvijā un sevišķi "Positivus" festivālā. Viņa uzstāšanās vienmēr iedvesmo un ar savu sirsnību saviļņo skatītājus. Šovasar dzirdēsim jaunas dziesmas no King Charles topošā albuma. Mūziķis savulaik ir devies koncertturnejās kopā ar Lauru Mārlingu, pērnā gada festivāla viesiem "Noah and the Whale", kā arī "Mumford and Sons", ar kuriem kopā ierakstīts liriskais singls "The Brightest Lights".

Iedvesmojoties no disko, new wave un indīroka, ambiciozais Maskavas kvartets "Pompeya" rada stilīgu un pat dažbrīd nekaunīgu popmūziku, ko izpilda angļu valodā. Grupas daiļradē organiski mijiedarbojas krāšņas skaņu harmonijas, melodiski sintī ritmi un lipīgi ģitāru rifi. "Pompeya" tikko uzsākuši savu pirmo tūri ASV, piestājot arī vienā no vērienīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem SXSW.

Šogad festivālā atgriezīsies arī Ziemeļīrijas instrumentālā postroka un math-roka grupa "And So I Watch You From Afar" jeb ASIWYFA, kas Positivus uzstājās jau 2010. gadā. ASIWYFA nav slinka un mierīga fona mūzika, bet gan ātru, dinamisku un ekslpozīvu instrumentu aranžējums, kas lieliski iederēsies festivāla vasarīgajā atmosfērā.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu 63 eiro. Biļetes nopērkamas vietnē "www.positivusfestival.com", "Biļešu Serviss" kasēs un "Nordea" bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Positivus festivāls notiks 18., 19. un 20. jūlijā Salacgrīvā.

Komentāri