Rīgā notiks Starptautiskais Baltijas baleta festivāls (FOTO), Mixnews.lv

Rīgā notiks Starptautiskais Baltijas baleta festivāls (FOTO)

фото

Izklaide | 2014. gada 29. martā plkst. 09:34

Rīgā, tirdzniecības centrā "Origo" Centrālās dzelzceļa stacijas Piepilsētas zālē tiks atklāti jau par tradīciju kļuvušie gadskārtējie baleta svētki - 19. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls.

Šogad atklāšanas pasākuma ietvaros, kas tradicionāli norisināsies pilsētvidē, iepazīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību ikvienu aicinās kompozīcija "Dvēseles stīga" ar maestro Raimonda Paula instrumentālo mūziku.

фото

фото

Festivāls sāksies šī gada 7.aprīlī pl. 17.00. Kompozīcija atspoguļos baleta mākslinieka mobilo raksturu - vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Koncertā piedalīsies solisti no Latvijas Nacionālā baleta, deju grupas "Dzirnas", baleta studijas "Grande" ar dažādu horeogrāfu uzvedumiem, kā arī vijoles solo R.Ozola izpildījumā un R. Macata taustiņistrumentu solo.

фото

фото

"Mēs esam uzņēmušies pildīt svarīgu uzdevumu – īstenot dažādus pilsētas un starptautiska mēroga sociālus un kultūras projektus gan tirdzniecības centrā, gan mūsu apsaimniekotajā Stacijas laukumā. Kā jau ierasts – pavasaris tirdzniecības centrā sākas ar baleta vēsmām," stāsta t/c "Origo" vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.

"Kā jau katru gadu arī šogad festivālā pārsteigsim ar dažādiem profesionāliem dejotājiem. Pārsteidzoša ir katra izrāde. Pārsteidzoša ir "Dvēseles stīgas" ar Raimonda Paula komponēto instrumentālo mūziku. Tāpat arī Polijas Dejas teātris ar uzvedumu "Četrdesmit", kas pirmo reizi šādā sastāvā un košumā brauc uz Rīgu. Izrādi ir iestudējis pasaules mēroga horeogrāfs Jo Stomgrens no Norvēģijas. Tāpat būs iespēja redzēt Dānijas Dejas teātri ar pasaules pirmizrādi"Melnais dimants" un Flamenko deju kompāniju "Jesus Carmona&Cia" no Barselonas ar uzvedumu "Melnais un Baltais", par gaidāmo festivālā stāsta tā patronese un organizētāja Lita Beiris.

фото

фото

фото

Komentāri