CIP Red Hot Chilli Peppers dziesmu izmanto spīdzināšanā (VIDEO), Mixnews.lv

CIP Red Hot Chilli Peppers dziesmu izmanto spīdzināšanā (VIDEO)

фото

Izklaide | 2014. gada 14. aprīlī plkst. 14:04

Pirms nedēļas ASV izlūkdienesti atslepenoja CIP pratināšanas dokumentus, kuros 6600 lappušu, garumā izklāstīts par spīdzināšanām, kas veiktas pēc 2001.gada 11.septembra notikumiem, raksta ārzemju mediji.

Viens no izmeklētājiem Al-Džazire paziņojis, ka kāds arābu izcelsmes aizdomās turamais spīdzināts ar nepārtrauktu vienas "Red Hot Chilli Peppers" dziesmas klausīšanos. Līdzīgas nopratināšanas notikušas kopš 2002.gada maija.

Kāda grupas "Red Hot Chilli Peppers" dziesma izmantota spīdzināšanā, netiek precizēts. CIP, aizdomās turamo pratināšanā, izmantoja arī kāju važas, aplēja kailus ieslodzītos ar aukstu ūdeni un neļāva gulēt. "Red Hot Chilli Peppers" pagaidām nav nākuši klajā ar komentāriem par dziesmas izmantošanu spīdzināšanā.

Grupas "Red Hot Chilli Peppers" dziesmas izmantošana nav pirmais šāda veida skandāls. Šogad klajā nāca skandāls ar grupas "Skinny Puppy" dziesmu, kas tika izmantota spīdzināšanā Gvatemalā.

Grupas līderis to komentēja šādi:"Mēs rakstam dīvainu un satraucošu mūziku, tāpēc to var izmantot šādiem mērķiem. Taču tas nekādi nav saistīts ar grupu". Grupa no ASV valdības, pēc incidenta, pieprasīja kompensāciju 666 tūkstošu dolāru apmērā.

Izrādās, ASV militāristi, savos netīrajos nolūkos izmantojuši arī citu grupu dziesmas: "Metallica", "Nine Inch Nails" un "Queen".

Komentāri