Jūties kā ērglis, sēžot koka galotnē! (FOTO), Mixnews.lv

Jūties kā ērglis, sēžot koka galotnē! (FOTO)

фото

Izklaide | 2014. gada 15. aprīlī plkst. 19:45

Turpmāk tiešsaistē varēs sekot līdzi jūras ērgļa, zivju ērgļa un melnā stārķa gaitām. "Latvijas Dabas fonds" šajā pavasarī ir uzstādījis video kameras pie trim dažādām ligzdām, lai interneta tiešraidē ļautu sekot līdzi aizsargājamo putnu ikdienai. Putnu gaitām interesenti varēs sekot līdzi portālā www.dabasdati.lv.

Jūras ērglis ir lielākais no Latvijā ligzdojošajiem plēsīgajiem putniem – tā spārnu izpletums var sasniegt pat 2,5 metrus. Savukārt, zivjērglis jeb zivju ērglis ir vidēja lieluma plēsīgais putns ar gariem spārniem. Kā rāda sugas nosaukums – šis putns pārtiek galvenokārt no zivīm, ko noskata lidojumā.

фото

Melnais stārķis augumā ir mazliet mazāks par balto stārķi, no kura labi atšķirams pēc melnā apspalvojuma. Eiropā šī suga ir reti sastopama un tiek īpaši aizsargāta. Latvijā pēdējos divdesmit gados melno stārķu skaits ir samazinājies vairāk nekā uz pusi.

фото

"Jau trešo gadu mēs aicinām ikvienu interesentu ieskatīties aizsargājamo putnu dzīvēs, jo labi zinām – mēs mīlam un rūpējamies par to, ko pazīstam. Mēs esam gandarīti, ka šajā pavasarī, ar eParaksta labvēlību, varam iepazīstināt sabiedrību ne tikai ar jūras ērgļa un zivjērgļa, bet arī melnā stārķa ikdienas dzīves notikumiem. Ceram, ka tikšanās ar šiem Latvijā reti sastopamajiem putniem, rosinās domāt par blakus esošo dzīvību un skaistumu, ko ikdienā nepamanām," stāsta nodibinājuma "Latvijas Dabas fonds" vadītājs Ģirts Strazdiņš.

Komentāri