Lieldienās Jūrmalā būs zaķi, olas un rotaļas, Mixnews.lv

Lieldienās Jūrmalā būs zaķi, olas un rotaļas

фото

Izklaide | 2014. gada 19. aprīlī plkst. 09:34

Svētdien, 20.aprīlī, pirmajās Lieldienās, visi tiek aicināti uz Lielās dienas svinībām Jūrmalā.

Kauguru kultūras nama pagalmā pl.12.00 "Jūrmalas teātris" aicina uz rotaļu uzvedumu "Brīnumzeme", kurā brīnumu pilns šķiet ikkatrs kakts un tos visus apdzīvo patiesi brīnumaini radījumi.

Kultūras nama pagalmā raitus soļus izdejos Jūrmalas Kultūras centra tautas deju kolektīvi "Vēlreiz", "Ābelīte", "Zītariņš" un "Vizmiņa". Muzicēs jautrais Normunda Jakušonoka un Kaspara Tīmaņa duets "Karakums". Būs iespēja uzzināt, kas ir paduāni, antverpenes bārdainais, brama, brekelis un citi savādo vārdiņu nēsātāji.

Šūpošanās ir obligāta svētku rituāla sastāvdaļa, tāpēc neiztiks arī bez tās. Uz svētkiem jāņem līdzi pašu krāsotas olas, lai, tās ripinot, varētu piedalīties īstās olu kaujās. Šogad būs iespēja piedalīties jautrības stafetēs visai ģimenei un izcīnīt mazas Lielās dienas dāvaniņas.

Pavasara laiks ir stādīšanas laiks un mazie svētku apmeklētāji varēs uzzināt, kā iestādīt sīpoliņu un jau mājās sagaidīt zaļos un veselīgos lociņus. Radošajās darbnīcās varēs krāsot, locīt un piedalīties kopīgas tautasdziesmas veidošanā.

Savukārt pl.13.00 Jūrmalas Brīvdabas muzejs pavasara saulgriežus aicina sagaidīt kopā ar folkloras kopu "Vilcenes". Kopā varēs šūpoties, vārīt olas, ripināt, mest, dāvināt un apgūt dažādus Lieldienu svinēšanas rituālus un rotaļas.

Kā katru gadu, varēs zīmēt un krāsot olas no papīra. Nedaudz krāsas, no papīra izgrieztas ausis, un pašiem būs iespēja pārtapt par jautro Lieldienu zaķēnu. Lai šīs Lieldienas patiesi ienestu pavasari mājās un sirdī, Jūrmalas Brīvdabas muzejs aicina piepildīt savu vēlmi palīdzēt, kopā izgatavojot putniņiem būrīšus, kurus pēc tam varēs izlikt mežā, savā dārzā vai lauku sētā.

Mazos un lielos dzīvnieku draugus iepriecinās biedrības "Trusis un citi" neliela, dzīvu trusīšu un zīda vistiņu izstāde. Izsalkumu varēs remdināt ar zāļu tēju un pīrāgiem, bet par labiem darbiem saņemt konfektes.

Mellužu estrādē pl.15.00 būs iespēja ielūkoties īstā "Brīnumskapī". Pasaulē ir daudz skapju – lieli skapji un mazi skapji, sienas skapji un virtuves skapīši, drēbju skapji un ledusskapji. Bet - ir arī pavisam neparasti skapji, kurus sauc par Brīnumskapjiem! Tieši Lielajā dienā Jūrmalā tiks dota iespēja vienā no tiem ielūkoties.

Brīnumskapis ir koncertizrāde visai ģimenei. Tās radošais tēvs ir mūziķis Ingus Ulmanis. Projektā piedalās Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs un Roberts Rasa.

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Komentāri