Nošauj savu šokolādes zaķi!, Mixnews.lv

Nošauj savu šokolādes zaķi!

фото

Izklaide | 2014. gada 20. aprīlī plkst. 09:11

Katru gadu visā pasaulē tiek izgatavoti 90 miljoni šokolādes zaķu. Pirmais lielizmēra šokolādes zaķis izgatavots 1890.gadā. Tas bija 1,5 metru augsts.

Leģenda par Lieldienu zaķi pirmo reizi Eiropā dokumentēta jau 16.gadsimtā, taču konkrēts avots nav zināms. Savukārt 1680.gadā publicētais stāsts, kur figurēja šis omulīgais dzīvnieciņš, skaidri vēstīja, ka zaķis ir olu nesējs un slēpējs dārzā. Viņa ierašanos bērni gaidīja ar tikpat lielu nepacietību kā Ziemassvētku vecīša ierašanos.

фото

Vācu ieceļotāji Amerikā 18. gadsimtā šo leģendu atnesa līdzi un tā pārvērtās tradīcijā izgatavot un Lieldienās dāvināt bērniem marcipāna zaķu figūriņas. Vēlāk zaķus sāka gatavot arī no šokolādes.

фото

Vieta, kur Lieldienu zaķi bija sastopami vairumā ir Vācijas pilsēta Minhene, kur par godu viņiem 1991.gadā tika dibināts Lieldienu zaķu muzejs. Kolekcionāra Manfreda Klauda kolekcija, kas pārsniedz 1000 eksponātu, ierakstīta Ginesa grāmatā.

фото

Te bija apskatāmas koka, porcelāna, keramikas, lupatu, vaska, cukura un citu materiālu zaķu figūriņas. Diemžēl piecus gadus pēc paša kolekcionāra nāves, 2005.gadā, muzejs tika slēgts.

фото

Francijā viena no Lieldienu tradīcijām ir šokolādes medības – bērni meklē dārzos, parkos un mežmalās pieaugušo paslēptās konfektes un šokolādes zaķus.

Komentāri