Modes blogeris Jaroslavs par modes pasauli un svara kontroli, Mixnews.lv

Modes blogeris Jaroslavs par modes pasauli un svara kontroli (1)

фото

Izklaide | 2013. gada 29. janvārī plkst. 13:21

Modes blogeris Jaroslavs Barišņikovs likteni zīmē pats. Uzvelkot kleitu un augstpapēžu kurpes, nokrāsojot lūpas sulīgi sārtas, raksta portāls "kasjauns.lv" Jā, iespējams, viņš grib provocēt. Bet dažkārt liekas – tikai tad viņš dzīvo pa īstam.

Modes nedēļas aizkulisēs Jaroslavs vairāk tusēja ar meitenēm, arī demonstrēt tērpus uz mēles devās... kā meitene. Diez vai kādam, kurš Jaroslavu pirms gadiem sešiem vēl pazina kā apaļīgu Jelgavas puiku, varēja ienākt prātā šāda metamorfoze.

фото

Kas ar tevi notika pirms izlēmi parādīties sabiedrībai, blogot? Mācījies vidusskolā?

Jā, joprojām mācos, 12. klasē. Darba dēļ stundas nākas izlaist, daudz parādu. Kad pirmoreiz parādījos cilvēkos, nemaz neizskatījos baigi ekstravaganti. Tikai pēc tam mēģināju pielāgoties – ja reiz no manis gaida, tad jādod. Kādreiz biju izvirzījis mērķi, ka gribu kļūt slavens, un laikam sapratu, ka ar ģērbšanos varu pievērst sev uzmanību.

Kas tas vispār bija par klikšķi?

Par modi sāku interesēties no gadiem divpadsmit. Sapratu, ka manas lietas ir māksla, mode, dārga dzīve, kura, kā šķita, man nekad nebūs sasniedzama. Vēlāk iepazinos ar Agnesi Kleinu, Anitu Sedliņu – meitenēm, kas blogo par modi, arī ar ārzemju topa blogeri Bryanboy. Un izdomāju, ka man arī jāraksta savs blogs, varbūt kādu tas interesēs.

Noskatījies tendences, modes šovus un izteici par tiem viedokli?

Jā, pārdomas, kas mani iespaido, patīk, nepatīk. Sāku apmeklēt modes pasākumus Rīgā, par tiem atrakstījos, kā man gāja, ko iepazinu. Tā dara visi blogeri. Vienīgais, ko neesmu darījis, – nebildēju sevi un nerakstu, kas man mugurā. Tas tiešām mani besī. Lai Agnese Kleina to dara, viņai ļoti labi sanāk.

Kādreiz tev esot bijis liekais svars, tad to nometi. Biji pusaugu puika, kurš īpaši neatšķiras no vienaudžiem. Saprati, ka negribi būt tāds, kādu tu sevi redzi?

Jā, un sapratu, ka ar parasto izskatu nevarēšu uzmanību piesaistīt.

Skatoties uz sevi spogulī, tev radās vīzija, ka būsi slaids jauneklis, kurš pārvērtīsies meitenē?

Nē. Tievēt sāku, kad sāku interesēties par modi. Redzēju tās slaidās modeles, modeļus, kas staigā pa mēli, nēsā foršas drēbes, un piespiedu sevi nomest svaru līdz minimumam.

фото

Bieži vien cilvēki aizraujas...

Arī man tā bija. Sešdesmit kilogrami bija mazākais, ko varu atļauties. Te pēkšņi skatos – 57. Tad bija jāpiebremzē, biju aizgājis par tālu. Tagad svars ir nostabilizējies – 57–58 kilogrami. Cenšos sevi turēt rāmjos.

..biji apaļīgs.

Jā, bet arī mani vecāki nekad nav bijuši slaidi. Radinieki to vien skandināja – foršs, apaļīgs puisītis... Kad biju nometis svaru, vecāsmātes un radi, kas nebija mani redzējuši kādu laiku, bija šokā. Ko savu dēlu nebarojat – kliedza uz maniem vecākiem. Joprojām vecāmāte, mani satiekot, gaužas – oi, tu esi tik bāls, kādas tievas rociņas... Jā, ar sportu diemžēl nenodarbojos.

Cilvēka dvēselē jānotiek kādam lūzumam, lai viņš gribētu ieraudzīt sevi citādu. Bet kādam klikšķim jānotiek, lai sāktu vilkt meiteņu drēbes?

Kad strauji nometu svaru, daudz drēbju palika pāri. Bija milzīgs džemperis, kas izskatās kā tunika. Uzvelc skiny džinsus, un mediji sāk rakstīt, ka nēsāju sieviešu drēbes. Veikalos piemēru gan S, gan XL un skatos, kas labāk izskatās. Kad uzvelc milzīgas drēbes, tu savu tēlu padari vēl slaidāku. Bet viss sākās ar presi, viņi mēģināja man to tēlu uzdzīt.

Bet augstpapēžu kurpes gan tev nepalika pāri no apaļīgajiem gadiem!

Tas sākās, kad bija iespēja nopirkt pirmās dizaineru drēbes. Sāku strādāt modeļu aģentūrā "Dendy" par asistentu. Ar pirmo "QouQou" skati mani sāka aicināt uz fotosesijām žurnālos, un tā sanācis, ka esmu viņu modelis – lai gan oficiāli neskaitos. Kāpēc valkāju augstus papēžus? Pirmām kārtām tie cilvēka augumu padara garāku, slaidāku. Man ļoti nepatīk, ka latviešu meitenes nestaigā uz papēžiem, sūdzas, ka kājas sāp. Es esmu dzīvs pierādījums, ka var tās uzvilkt sešos no rīta un skraidīt visu dienu līdz vēlam vakaram. Pirmās reizes tiešām vakarā gribēju kājas zāģēt nost, bet pieradu. Un arī tā ir izvēle – ja gribi izskatīties labi, vienkārši jāsakož zobi un jācieš.

фото

"Dendy" aģentūrā esi sieviešu apģērbu modelis?

Pirmajā skatē biju kā meitene. Arī otrajā. Itāļiem gāju kā vīrietis. Pagājušajā "Fashion Week" vispār nevarēja pateikt – ne sieviete, ne vīrietis. Tas atkarīgs no dizainera. Kas ir modelis? Ķermenis. Apvalks, kuru pilnveido ar kosmētiku, frizūru, piešķir dvēseli. Jau astoņdesmitajos gados modē bija androgēni modeļi – meitenes gāja gan vīriešu, gan sieviešu skatēs un izskatījās pēc puišeļiem. Beidzot arī Latvijā tas parādījās, līdz mums jau viss nāk ilgi.

Noteikti esi dzirdējis arī aizskarošus vārdus...

Vairāk internetā, ne dzīvē. Pirmoreiz izlasīju, un bija tā... Bet pēdējā laikā esmu pamanījis, ka komentāri sāk mainīties, arvien vairāk ir cilvēku, kas mani aizstāv un pozitīvi vērtē to, ko daru. Nav tik traki kā pirms gada. Šķiet, cilvēki jau tik ļoti pieraduši pie mana tēla, ka zina – tas ir Jaroslavs. Mainās sabiedrība, tās domāšana.

Tu domā – tik viegli?

Kāpēc ne? Kādreiz jau arī sieviete biksēs izskatījās drausmīgi, nebija pieļaujami. Bet cilvēki pierada.

Pagāja simts gadu...

Bet ar vienu sākās. Tāpēc, cerams, esmu ieguldījis kādu mazu daļiņu šajā sabiedrības maiņā. Bet tiešām sabiedrība mainās! Apmeklēju skolu un tieši bērnos, jauniešos redzu to. Kā viņi uztver šo pasauli. Pieaudzis cilvēks neko nesaka, bet bērns pasaka. Un, paldies Dievam, manā, poļu, skolā aug normāli jaunieši.

Vai kāds vīrietis ir tevi noturējis par meiteni?

Mm, tas notiek bieži. Parasti klubos, dažreiz uz ielas. Ja viņš saprot, ka neesmu meitene, tas ir labi. Bet ir gadījumi, kad viņam vienalga. Un tas arī par kaut ko liecina.

Ir puiši, kuriem tu esi interesants?

Laikam. (Nosmejas.) Nu, nav daudz tādu gadījumu. Es... vienkārši palieku draudzīgs. Man nepatīk iepazīties klubos, uz ielas. Ar svešiniekiem runāt man ļoti nepatīk, tajā ziņā esmu uzmanīgs. Kāpēc gan man jārunā ar nepazīstamu cilvēku, jāatklājas viņam?

Vai ir cilvēki, kas saka – tava vieta ir praidā?

Mani mēģināja uzrunāt piedalīties tajā viņu pasākumā. Es uzreiz atteicos. Šādas lietas neatbalstu. Šķiet, tas ir diezgan bezjēdzīgs pasākums. Kāpēc tad nevaram uztaisīt feministu, strādnieku, dzelzceļnieku – vienkārši parasto cilvēku – gājienu? Nu, ko cilvēkus dalīt pēc rases, uzskatiem, dzīvesveida...

фото

Tavas dzīves sastāvdaļa ir pārtijas, kur tu iepazīsties, dibini kontaktus. Tas ir darbs, ne izklaide, jo īsti nevari atļauties ne uzkodas, ne alkoholu?

Nu, jāzina normas. Jābūt līnijai, kuru nedrīksti pārkāpt. Vari izdzert vienu glāzīti, divas – stop. Apēst vienu kūciņu – stop. Protams, tas kaut kādā ziņā ir arī darbs. Jāatceras, ka ir prese, jāizskatās solīdi. Ejot uz saviesīgiem pasākumiem, nedrīkst ģērbties tā, kā tu jau kādreiz esi bijis apģērbies.

Tu ej kā puisis vai meitene?

Tas atkarīgs no garastāvokļa.

Tev ir divi skapji – zilais un rozā?

Ehē, nē! Vienkārši milzīgs skapis, un tiešām nav vietas, kur likt drēbes. Paldies Dievam, man tagad ir milzīgs dzīvoklis. Bet laikam tikai kāda trešdaļa drēbju ir atvesta uz Rīgu. Un kā jau visām – šoreiz meitenēm – katru rītu nav ko uzvilkt.

Bet tās drēbes dārgi maksā. Vari nopelnīt?

Nu, cenšos. Man ir dizaineru drēbes, tiešām dārgas, bet ir arī second hand. Kad brīvs mirklis, eju uz tiem veikaliem, tur daudz ļoti foršu lietu var atrast. Galvenais jau ir – nevis, kur tu nopirki un cik tas maksāja, bet lai kopumā izskatās labi. Cilvēki dažreiz pērk ļoti dārgas drēbes, bet izskatās pēc mērkaķa. Vienkārši nav stila izjūtas. Negribas uz tādiem skatīties diemžēl.

Kā tiec galā ar kosmētiku?

Kaut kas jau ir, bet pārāk neaizraujos. Ir viens pūderis, viens tonālais, kāds zīmulis, ar to arī pietiek. Man ir laba draudzene Viktorija, strādā ar profesionālu meikapu kinostudijā. Kad man uz kādu pasākumu vajag, visu izrunājam, un viņa man uztaisa.

Lūpas ikdienā nekrāso?

Nē, man nepatīk. Ļoti neērti, visu laiku jāatceras, ka tās uzkrāsotas. Tu tās apēd. Nē, tas tiešām ir sievietēm domāts.

Klasesbiedrenēm no savas lielās kolekcijas arī esi ko aizdevis?

Jā, esmu devis drēbes draudzenēm. Atnāk – ā, tev šitais džemperis foršs, aizdosi kādu dienu? Iedodu un tad visu nakti domāju, vai nav apliets ar kokteili vai izdedzināts ar cigareti. Bet kāpēc ne? Visi esam tievi, modeļu ķermeņi, tie paši izmēri.

Vai esi domājis, ka varēji piedzimt par sievieti?

Varbūt kādu dienu joka pēc esmu padomājis! Bet laikam nē. Es pat nevaru iedomāties, kāda meitene es būtu. Grūti iztēloties.

Komentāri 1
DmOBCyYbsfPwErUDepirms 5 gadiem
от digger'а:Ставки на сегодня:22:30 Футбол. Германия. Бундеслига. Аугсбург Вольфсбург Ф2(0) 2.06 Марафон 1*bet15 сен 04:50 Футбол. Бразилия. Серия Б. Америка Минейро Аваи Ф1(0) 1.52 Марафон 0,5*bet19:45 Теннис. Кубок Дэвиса. Мировая группа.1/2 финала. Х.Монако Т.Бердых П2 1.63 Марафон 0,5*bet22:45 Футбол. Италия. Серия Б. Брешия Падова Ф1(0) 1,62 Марафон 0,5*bet20:45 Футбол. Франция. Лига 2. Монако Дижон ТМ(2.5) 1.92 Марафон 0,25*bet===================================================================================VIP Ва-Банк:VIP Ва-Банк экспресс:Футбол. Чемпионат Украины. Динамо Киев Карпаты Ф1(0) 1,0322:30 Футбол. Германия. Бундеслига. Аугсбург Вольфсбург Ф2(+2,5) 1.0315 сен 04:50 Футбол. Бразилия. Серия Б. Америка Минейро Аваи Ф1(+1) 1.1219:45 Теннис. Кубок Дэвиса. Мировая группа.1/2 финала. Х.Монако Т.Бердых Выиграет хотя бы один сет Бердых Да 1,13Ощий кэф.: 1,3427====================================================================================VIP Ва-БанкВсе операции по VIP Ва-Банк:Вложили: $1.000 (условно) На счёте для ставок: $1.000 Баланс: -$1.000 Итог ставок: $0Ставка 22.08: $1.000 кэф.: 1,2222 +++ На счёте для ставок: $1222,2 Баланс: -$1.000 Итог ставок: +$222.2Ставка 23.08: $1222.2 кэф.: 1,248 +++ На счёте для ставок: $1525,7 Баланс: -$1.000 Итог ставок: +$525.7Ставка 24.08: $1525.7 кэф.: 1,202 +++ На счёте для ставок: $1834 Баланс: -$1.000 Итог ставок: +$834Ставка 27.08: $1834 кэф.: 1,113 +++ На счёте для ставок: $2041,2 Баланс: -$1.000 Итог ставок: +$1041.2Снимаем: $1.000 На счёте для ставок: $1041,2 Баланс: 0 Итог ставок: +$1041.2Ставка 28.08: $1041,2 кэф.: 1,31 +++ На счёте для ставок: $1364 Баланс: 0 Итог ставок: +$1364Ставка 30.08: $1364 кэф.: 1,543 +++ На счёте для ставок: $2104,65 Баланс: 0 Итог ставок: +$2104.65Снимаем: $1.000 На счёте для ставок: $1104,65 Баланс: +$1.000 Итог ставок:+$2104.65Ставка 07.09: $1104,65 кэф.: 1,702 +++ На счёте для ставок: $1880,11 Баланс: +$1.000 Итог ставок:+$2880.11==========================Ставка 14.09: $1880,11 кэф.: 1,3427 ???