Kritiskā masa pulcē simtiem velobraucēju, Mixnews.lv

Kritiskā masa pulcē simtiem velobraucēju

фото

Izklaide | 2014. gada 1. maijā plkst. 17:22

Ceturtdien notikusī velobraucēju akcija "Kritiskā masa", kurā piedalījās vairāki simti velobraucēju, noritēja bez būtiskiem incidentiem, novēroja aģentūra LETA.

To apstiprina arī Valsts policijas sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis. Viņš sacīja, ka policija diskrēti sekojusi līdzi "Kritiskās masas" braucienam un tas aizritējis bez starpgadījumiem. Aptuvenais dalībnieku skaits pēc policijas aplēsēm varētu būt 500 cilvēku.

Akcijas dalībnieki no Dailes teātra devās pa Brīvības ielu līdz Brīvības piemineklim, tālāk cauri Vecrīgai un pāri Akmens tiltam uz tuvējo Pārdaugavu. No turienes "Kritiskā masa" atgriezās Daugavas labajā krastā un devās tālāk pa Krasta ielu.

Ņemot vērā lielo akcijas dalībnieku skaitu, braucot pa Rīgas ielām velobraucēji aizņēma visas braukšanas virzienā paredzētās joslas, līdz ar to aiz braucēju grupas veidojās auto sastrēgumi, piemēram, Krasta ielā auto rinda sniedzās aptuveni 200 metru garumā.

Autovadītāji akciju uztver dažādi - daudzi atbalsta, mājot, uzmundrinot, filmējot un fotografējot. Savukārt, citi, signalizējot vai pat mēģinot izbraukt cauri pūlim, pauž neapmierinātību par to, ka velosipēdisti bloķē satiksmi.

Velobraucēji ir noskaņoti pozītīvi un daudzi aicina autovadītājus un gājējus pievienoties savam pulkam.

Daudzi velobraucēji neievēroja luksoforu signālus, šķērsojot krustojumus arī pie sarkanās gaismas. Kā skaidroja akcijas dalībnieki, tas, cita starpā, tiek darīts arī tāpēc, lai lielā grupa nesadalītos. Ar citu satiksmes noteikumu ievērošanu sekmējās labāk - velobraucēji nebrauca pa pretējā virziena braukšanas joslām un deva ceļu operatīvajam transportam. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem policijas klātbūtne šodien akcijas ceļā nebija novērojama.

"Kritiskā masa" ir nesankcionēta, masveidīga akcija, kuras gaitā velobraucēji dodas braucienā pa spontāni izvēlētām Rīgas ielām. Akcijas dalībnieki vēlas pievērst uzmanību veloinfrastruktūras problēmām pilsētā un mudināt aktīvi rīkoties, lai situāciju uzlabotu.

Ņemot vērā pieredzi, ka ikgadējā 1.maija velobraucēju akcijā "Kritiskā masa" ielās izbrauc daudz velobraucēju un nereti veidojas konfliktsituācijas ar citiem satiksmes dalībniekiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija (VP) aicināja šī brauciena dalībniekus cienīt citus un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Tā vietā, lai dotos nesaskaņotā braucienā pa Rīgas ielām, velosipēdisti tika aicināti piedalīties Velo nedēļas pasākumos. Savukārt pārējiem satiksmes dalībniekiem šajās dienās esot jārēķinās, ka velosipēdistu Rīgas ielās būs vairāk un 1.maijā pārvietošanās ar transportu pilsētas centrā varētu būt apgrūtināta.

Arī akcijas rīkotāji brauciena dalībniekus aicināja ievērot ceļu satiksmes un sabiedriskās kārtības noteikumus, lai neapdraudētu savu un apkārtējo drošību. Vecāki īpaši tika aicināti pieskatīt savas atvases un nedoties pūlī ar pašiem mazākajiem satiksmes dalībniekiem.

Šogad akcijā piedalījās arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

фото

Foto: twitter.com

Komentāri