Grobiņā sabrauks vikingi, Mixnews.lv

Grobiņā sabrauks vikingi

фото

Izklaide | 2014. gada 6. maijā plkst. 07:12

Senie Kuršu-Vikingi, amatnieki, mājražotāji, salmu figūru veidotāji, daiļamata meistari, folkloras kopas un mūzikas grupas būs sastopamas festivālā "Seeburg 2014", 31.maijā, Grobiņā, ziņo mediji.

Šogad Pilskalna estrādē notiks "Latvijas karaokes čempionāta 2014" Grobiņas kārta. Vakarā Pilskalna estrādē - īpašs Folkmūzikas koncerts kopā ar grupām "Spiritual seasons" (Ukraina), "Zari" (Liepāja), "Obscurus Orbis" (Jūrmala) un TDK "Spararats" un VPDK "Sudmaliņas", grupu "Pulsa Efekts" un "Fire Spirit" uguns mucu šovs "Ritmiskā uguns".

Iestājoties krēslai, Lielā kuršu – vikingu kauja "Kuršu sirojums uz Sigtūnu". Pēc Kaujas, Pilskalna estrādē, Balle kopā ar grupām "Dūmi" un grupu "Colt".

Grobiņa ir senākā rakstos minētā apdzīvotā vieta Latvijas teritorijā - kā Zēburga (Seeburg), kas pieminēta jau 854. gada notikumu aprakstā Rimberta hronikā. Ap 650.-800. gadu tagadējās Grobiņas vietā atradās liela skandināvu apmetne. Šo vēstures faktu rezultātā dzimis festivāls "Seeburg".

Ar katru gadu uz festivālu ierodas arvien vairāk vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Kaļiņingradas apgabala. Šogad ceram sagaidīt viesus arī no Britu salām. Pasākuma laikā notiek seno kaujas mākslu paraugdemonstrējumi, darbojas amatnieku un tirgotāju apmetne.

Apmeklētājiem tiek demonstrēti vikingu perioda ieroči, apbruņojums un stāstīts par cīņu tradīcijām. Visas dienas laikā gan lieliem, gan maziem tiks piedāvāta daudzveidīga atpūtas un izklaides programma – vairākās pilsētas vietās norisināsies dažādas kultūras un sporta aktivitātes. Savu māku demonstrēs salmu figūru veidotāji.

Svētku ietvaros norisināsies amatnieku, mājražotāju, daiļamata meistaru tirgus. Tirgotāji papildus piedāvā arī radošās darbnīcas un degustācijas.

Komentāri