Rīgas Zoo Tropu mēneša laikā cilvēkus mācīs cienīt čūskas, Mixnews.lv

Rīgas Zoo Tropu mēneša laikā cilvēkus mācīs cienīt čūskas

фото

Izklaide | 2013. gada 1. februārī plkst. 18:12

Jau vienpadsmito gadu Rīgas Zooloģiskais dārzs februāri pasludina par Tropu mēnesi, izglītojot cilvēkus par dažādiem dzīvniekiem, ziņo LETA.

Kā šodien Tropu mēneša atklāšanas pasākumā sacīja Zooloģiskā dārza Informācijas dienesta pārstāve Laura Līdaka, šogad mēneša aktivitātes būs veltītas čūskām un šā gada Tropu mēneša uzdevums būs iemācīt cilvēkus cienīt šos dzīvniekus.

Katru sestdienu un svētdienu cilvēki Tropu mājā dažādākajos veidos tiks izglītoti par čūskām. Interesentiem būs iespēja uzzināt, kā čūskas pārvietojas, kā tās izskatās un kāds izskatās čūsku skelets. Tāpat varēs iesaistīties dažādās izzinošās spēlēs.

Tropu mēneša laikā Zooloģiskajā dārzā būs apskatāmas gan pastāvīgajā ekspozīcijā esošās čūskas, gan arī čūskas, kuras pagājušajā gadā Dabas aizsardzības pārvalde konfiscējusi. Februārī skatītājiem tiks parādīta 2012.gadā konfiscētā un uz Zooloģisko dārzu nogādātā parastā žņaudzējčūska, kukurūzas zalktis un zaļais koka pitons. Tāpat būs skatāmi divi tīģerpitoni, no kuriem viens ir albīns un arī tas savulaik ticis konfiscēts.

фото

Žņaudzējčūska

Ar Tropu mēneša palīdzību čūskām Zooloģiskais dārzs uzmanību grib pievērst tādēļ, ka šis gads pēc astroloģiskā kalendāra ir čūskas gads, gan arī tādēļ, lai izglītotu sabiedrību.

Kā skaidroja Zooloģiskā dārza pārstāvji, dzīvie īpatņi, kas konfiscēti, nonāk Rīgas Zooloģiskajā dārzā, taču dārzs nebūt nav iepriecināts par jaunajiem iemītniekiem. Piemēram, pagājušajā gadā konfiscētās čūskas nav nedz savā starpā saticīgas, nedz arī viegli aprūpējamas.

Jāpiebilst, ka Tropu mēnesis, kura galvenais moto ir saprātīgas attieksmes veidošana pret čūskām, ilgs līdz 28.februārim un šajā laikā Zooloģisko dārzu varēs apmeklēt par pazeminātu ieejas biļetes cenu ar atlaidi līdz pat 50%.

Foto: ntz.lv

Komentāri