Ineses Galantes talanta cienītājus aicina uz Jūrmalu, Mixnews.lv

Ineses Galantes talanta cienītājus aicina uz Jūrmalu

фото

Izklaide | 2014. gada 11. jūnijā plkst. 20:55

Ineses Galantes talanta cienītāji no 11. līdz 17. augustam Dzintaru koncertzālē aicināti apmeklēt šīs vasaras nozīmīgāko klasiskās mūzikas festivālu "Summertime – aicina Inese Galante".

Festivāla desmitgadē apkopota visu līdzšinējo festivālu labākā pieredze, klausītājiem piedāvājot izbaudīt pilnu emociju gammu – Āfrikas mežonīgo ritmu, spāņu temperamentu, francūžu šarmu un latviešu talantu tā visizcilākajā manierē.

Šis ir festivāla desmitās jubilejas gads, tāpēc pasākumā ar īpašiem koncertiem uzstāsies mākslinieki, kas Latvijā un Baltijā viesojas pirmo reizi.

"Es no sirds lepojos, ka šī gada festivālu pagodinās īpaši augstvērtīgas un pasaulē godalgotas zvaigznes, kas spoži spīd gan Latvijas, gan pasaules mūzikas debesīs. Daļa no māksliniekiem jau ir ieguvuši Latvijas klausītāju simpātijas, tāpēc ikvienu, kas vēl domā, kuru no koncertiem apmeklēt, aicinu ar savu izvēli nekavēties," stāsta Inese Galante.

Summertime festivāls tiks atklāts ar vēl nebijušu projektu, jo apkopos gan muzikālu, gan vizuālu priekšnesumu. Tas tapis sadarbībā ar Rīgu 2014, VARAM un Jūrmalas pilsētas domi. Baltijas jūrai veltīto koncertu "Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru", piedalīsies pasaulslavens itāļu diriģents Evelino Pido un solisti Anna Hallenberga, Andreass Šagers, Egils Siliņš un Inese.

Turpretim nedēļas vidū klausītājiem tiek piedāvāta eksotika, kuru atklās tumšādaina dīva, kuru kritiķi dēvē par vienu no spilgtākajām Āfrikas rietumu krasta mūsdienu mūzikas vēstnesēm pasaulē – Dobē Njaorē. Tam sekos Madrides ievērojamākā flamenko apvienības īpaši izveidotā programma Cae la Noche, kas ir jaunākais grupas Daminaro veikums.

Ņemot vērā klausītāju pieprasījumu, festivālā īpaša uzmanība veltīta Inesei Galantei, kas kopā ar Latvijas izcilākajiem operdziedātājiem Aleksandru Antoņenko, Egilu Siliņu un Sergeju Jēgeru priecēs Duetu vakarā ar Inesi Galanti, savukārt dienu vēlāk džeza ritmi tiks apvienoti ar operas maigumu Džeza, blūza un operas vakarā.

Par neatņemamu festivāla tradīciju kļuvušais GALA Galante noslēguma vakars, kura pieprasījums ik gadu ir nemainīgi augsts, kā vienmēr sagādās negaidītus pārsteigumus.

фото

08.07.Summertime prelūdija "Baroka mūzikas pērles"

Inese Galante (soprāns) ar īpaši jubilejas festivāla ieskaņai izvēlētu programmu

Vasaras pilnbriedā uz krāšņu mūzikas nedēļu Jūrmalā ielūdz festivāls Summertime-aicina Inese Galante. Desmitās jubilejas gadā festivāla dvēsele un neaizmirstamās balss īpašniece Inese Galante sarūpējusi īpašu programmu, savukārt viesu vidū būs Latvijā un Baltijā vēl nedzirdēti, taču labi zināmi un gaidīti mākslinieki.

Īpašajā jubilejas gada programmā netrūks ne pārsteigumu un romantikas, ne saules un mīlestības, ko augustā, nedēļas garumā Dzintaru koncertzālē piedāvās pasaules klases zvaigznes. Ieskandinot festivālu, aicinām baudīt Ineses Galantes sirds siltumu un niansētā balss tembra saspēles Rīgas Domā, apcerīgas un vasarīgi meditatīvas mūzikas programmā.

11.08. Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru

Mūzika un videomāksla saplūst vienā emocionālā vilnī

Desmitās jubilejas gadā festivāla Summertime – aicina Inese Galante uzmanības centrā ir mūžības tēma – vērtības, kas cauri gadsimtiem spējušas saglabāt gara spēku, skaistumu un nemainību.

Viena no šīm vērtībām ir ne tikai Jūrmalas, bet visas Latvijas bagātība – Baltijas jūra. Otra aptver jau pasaules mērogu, jo Volfganga Amadeja Mocarta mūzika cilvēku prātus un sirdis spējusi mierināt vienmēr.

Mocarta Rekviēms par mūžības tēmu runā tieši, Sandija Semjonova filma par Baltijas jūru kā vērtību, tās piesārņojumu un bojāeju – arī. Pirmo reizi Latvijā Summertime – aicina Inese Galante festivāla atklāšanas koncertā Mocarta Rekviēma taktis savīsies ar videomākslu koncertā Rekviēms – lūgšana par Baltijas jūru, kurā uz vienas skatuves tiksies izcils solistu ansamblis: Anna Hallenberga, Andreass Šagers, Egils Siliņš un festivāla sirds – Inese Galante.

Atskaņojumu vadīs pasaulslavenais itāļu diriģents, aizrautīgs Mocarta mūzikas mīļotājs, diriģents Evelino Pido, savukārt par pārsteigumu, atklājot festivāla vakaru, gādās publikas mīlulis, vairāku starptautisku konkursu laureāts un Latvijas vijoļspēles skolas jaunā cerība – Daniils Bulajevs.

фото

12.08. Āfrikas balss

Pirmo reizi Latvijā – Grammy balvas laureāte, unikālā multimāksliniece Dobē Njaorē(Dobet Gnahoré)!

Kritiķi viņu dēvē par vienu no spilgtākajām Āfrikas rietumu krasta mūsdienu mūzikas vēstnesēm pasaulē, bet klausītāji uzņem ar sajūsmu.

Tumšādainā dīva ar samtaino, Āfrikas saules uzkarsēto tembru un gadsimtos dziedātas mūzikas spēku balsī dzied vismaz septiņos Āfrikas dialektos. Viņas programmā nepieradināti ritmi, oriģināla skatuves horeogrāfija un sirdi stindzinoša harizma – tā ir Dobē Njaorē(Dobet Gnahoré).

13.08. Flamenko teātris – ugunīgā nakts

Temperaments, karsti ritmi un neredzētas flamenko teātra emocijas

Viņu augumi traucas un acis zib, rokas vijas un kājas ugunīgi sit takti. Madrides flamenko grupa Daminaro desmit gadu laikā izaugusi par Spānijā ievērojamu flamenko apvienību, kuras sastāvā ir gan dejotāji, gan mūziķi. Programma Cae la Noche ir Daminaro jaunākais veikums.

Tajā caur grieķu mitoloģijas tēliem atklājas nakts burvība, skumjas, kaisle, nolemtība un nāve. Stāstu viņi atklāj smeldzīgi trauslā, pilnasinīgi spēcīgā un jutekliski izsmalcinātā dejā. Šis nebūs vienkārši flamenko šovs, bet gan mītisks stāsts, kurā vienkopus saplūst dejas un mīta neizzināmā mistērija.

14.08. Duetu vakars ar Inesi Galanti

Inese Galante un trīs izcilas Latvijas balsis – A.Antoņenko, E.Siliņš un S.Jēgers.

Viņi visi ir no Latvijas, taču šos vārdus ļoti bieži redzam pasaules koncertu afišās. Unikālā koncertā uz vienas skatuves būs iespēja dzirdēt un redzēt Latvijas izcilākos operdziedoņus – Eiropas operteātru zvaigzni Aleksandru Antoņenko, vienu no spožākajiem Riharda Vāgnera operu basbaritoniem Egilu Siliņu, un neordinārās balss īpašnieku, kontrtenoru Sergeju Jēgeru. Šos trīs kungus kopā aicinājusi svinīgā vasaras festivāla sirds un dvēsele – apburošā Inese Galante.

15.08. Māsu Labeku leģendārais klavierduets un "Vestsaidas stāsts"

Pirmo reizi Baltijā - Zelta Diska laureātes, leģendārās pianistes, māsas Labekas (Francija)

Pirmo reizi Latvijā Zelta diska ierakstu balvas ieguvējas, francūzietes ar spāņu temperamentu – māsas Labekas! Enerģija, pulss un dinamika, sievišķīgs šarms un skatuves harisma raksturo fenomenālās pianistes, māsas Katju un Mariellu Labekas. Galvu reibinoša sinhronitāte un izsmalcināta muzikalitāte caurstrāvo viņu spēli, jau vairākas desmitgades pārsteidzot klausītājus visā pasaulē.

Māsas Labekas koncertējušas ar lielākajiem mūzikas metriem un izcilākajiem orķestriem visā pasaulē, un, nenokavējiet, šis būs vienīgais koncerts Baltijā, kas izskanēs festivālā Summertime – aicina Inese Galante.

Programmā: simfoniskās dejas no Leonarda Bernsteina populāra Brodveja mīlas mūzikla – Vestsaidas stāsts.

фото

16.08. DŽEZS, BLŪZS UN OPERA

Virtuozais džeza karalis, Latin Grammy nominants un operas dīva – džeza un operas zvaigznes uz vienas skatuves.

Pirmo reizi Latvijā – lieliskākie džeza mūziķi no Krievijas – džeza karalis, pianists Daniels Krēmers, Latin Grammy balvas nominants, ģitārspēlē nepārspējamais Romāns Mirošņičenko un dīva ar medaino balsi – Armīne Sarkisjana.

Daniels Krēmers ir vairāku džeza mūzikas festivālu mākslinieciskais vadītājs un unikālā džeza mūzikas cikla Džeza mūzika koncertzālēs dibinātājs. Viņš ne tikai ieguvis Goda mākslinieka un Tautas mākslinieka titulu mūsu kaimiņvalstī, bet iekarojis pasaules slavu arī Amerikā un Eiropā.

Dzintaru koncertzālē D. Krēmers tiksies ar vēl divām džeza slavenībām – world music tradīcijām apvīto džeza dīvu, kas vienlīdz spēcīga gan franču šansonu un Latīņamerikas groovy, gan romanču dziedāšanā – Armīni Sarkisjanu un pasaules klases virtuozu, ģitāristu Romānu Mirošņičenko, kurš klausītājus ne reizi vien pārsteidzi ar melodiju bagātību un improvizāciju spilgtu lidojumu. Bet vakaru neaizmirstamu vērtīs neatvairāmās Ineses Galantes uzstāšanās ar ievērojamajām džeza mūzikas zvaigznēm.

17.08. GALA Galante

tradicionālais festivāla noslēguma vakars. Pulksten 18:00!

Festivāla Summertime – aicina Inese Galante lielākā intriga slēpjas šajā īpašajā vakarā, kad koncerta divās apjomīgās daļās muzicēs mākslinieki no Amerikas, Krievijas, Holandes, Austrijas un citām valstīm, īpašu vietu ierādot Latvijas jaunajiem talantiem – Ineses Galantes talantu konkursa laureātiem.

Dziedoņu vidū būs aizvadītā gada mīlulis, tenors Ray M. Wade un Milānas La Scala dīva Bonita Himana, talantīgais Danils Krāmers ar savu džeza trio, kura spēle pavadīs medainās balss džeza dīvu Armīni Sarkisjanu un pasaules klases ģitāristu Romanu Mirošničenko.

Gala Galante zvaigžņu plejādi papildinās aizraujošais saksofonists Henks van Tvillerts, kura saksofona skaņa jutekliskumā tiek salīdzināta ar cilvēka balsi, vairāku starptautisku konkursu laureāti – pianists Artūrs Cingujevs un čellists Maksims Beitāns, kā arī Ineses Galantes ilggadējie skatuves partneri – Intars Busulis, Raimonds Ozols, Aleksandrs Antoņenko un Sergejs Jēgers.

Vakara gaitā jūs gaida virkne pārsteigumu, ieturētu festivāla labākajās tradīcijās, kā arī aizraujoša un līksma festivāla Summertime – aicina Inese Galante izskaņa Jūrmalā, ko garantē izcili mākslinieki un festivāla patronese – neaizstājamā Inese Galante.

Komentāri