Mārtiņa Freimaņa jubilejā nāk klajā vēl nedzirdēta viņa dziesma (VIDEO), Mixnews.lv

Mārtiņa Freimaņa jubilejā nāk klajā vēl nedzirdēta viņa dziesma (VIDEO)

фото

Izklaide | 2013. gada 7. februārī plkst. 21:35

Šodien, 7.februārī, mūziķim Mārtiņam Freimanim apritētu 36 gadi. Divus gadus pēc talantīgā mūziķa nāves (Mārtiņš mira 2011.gada 27.janvārī), tieši viņa dzimšanas dienā klajā nākusi līdz šim vēl nedzirdēta Mārtiņa Freimaņa paša sacerēta un iedziedāta dziesma "Mani strazdi", raksta "kasjauns.lv"

Kādas jaunas Mārtiņa Freimaņa jeb Freimja (kā viņu nereti sauc draugi) dziesmas publiskošana 7.februārī veidojas kā jauna tradīcija. 2012.gadā publisku pirmatskaņojumu piedzīvoja Mārtiņa un grupas "Cazy Dolls" kopdarbs "Par lapām", bet šogad klajā nākusi dziesma "Mani strazdi".

Dziesmas ieraksts aizsākts 2010.gada vēlā rudenī Alda Zaļūksna (Midis) studijā un pabeigts neilgi pirms šīm Mārtiņa dzimšanas dienas svinībām. Dziesmas "Mani strazdi" ieraksta tapšanā piedalījušies Freimaņa uzticamie draugie un kolēģi: Midis, Juta Bērziņa, Kristīne Zeltkalne-Voika, Valters Frīdenbergs, un, protams, arī pats dziesmas autors Mārtiņš Freimanis, kad viņš pie šīs dziesmas strādāja pirms divarpus gadiem.

Dziesmas "Mani strazdi" publiskais pirmatskaņojums gaidāms 7.februārī Freimja dzimšanas dienas svinībās Liepājā, koncertcikla "[Ie]vērojot klusumu" noslēgumā.

"2011. gada sākumā Freimis no mums aizlidoja uz savām debesīm pilnām gubu mākoņiem, atstādams aiz sevis daudz skaistu dziesmu, dzeju rindu un tradīciju. Viena no tādām ir savas dzimšanas dienas svinības, kurās mums bija gana daudz jautrības, ar nelielu skumjas nots pieskaņu. Šo tradīciju mēs, Mārtiņa draugi un kolēģi, turpinām un turpināsim piekopt, katru gadu šajā datumā suminot Mārtiņu. Šogad, 7.februārī uz Freimja jubilejas svinībām mēs visi pulcēsimies Liepājā, lai izdziedātos, kavētos atmiņās un, iespējams, nobirdinātu arī kādu asaru," stāsta pasākuma organizatori.

Savukārt kino studija "Screen Vision" sadarbībā ar "Tumsa Music", "Kaupu filma" un citiem atbalstītājiem ir izveidojusi dziesmai videoklipu. Tā idejas autors un režisors ir Kristians Luhaers, bet producents - Mareks Bērents.

"Daudz laimes Tev, Freimīt, tur, augšā - uz taviem gubu mākoņiem!", vēl Mārtiņa draugi.

Foto: kasjauns.lv, nekur.lv

Komentāri