"FEMEN" aktīvistes sarīko akciju Berlīnes kinofestivāla atklāšanā, Mixnews.lv

"FEMEN" aktīvistes sarīko akciju Berlīnes kinofestivāla atklāšanā

фото

Izklaide | 2013. gada 8. februārī plkst. 20:00

Ukrainas kustības "FEMEN" aktīvistes sarīkoja akciju 63. Berlīnes starptautiskā kinofestivāla atklāšanas cermonijā, kas notika ceturtdienas vakarā, raksta "RIA Novosti".

Vairākas puskailas kustības dalībnieces izlauzās līdz sarkanajam paklājam. Tiesa, lielu uzmanību sev viņas pievērst nevarēja, jo tas notika salīdzinoši tālu no Berlinale Palast, kurā notika cermonija un kur festivāla dalībnieki atbrauca ar mašīnām. Tādēl viņu kārtējo akciju varēja novērot tikai daži klāt esošie fotožurnālisti. Aktīvistes ātri vien tika aizturētas.

Kā aģentūrai "RIA Novosti" pastāstīja "FEMEN" aktīviste Aleksandra Ševčenko, savu akciju kustība velta Starptautiskajai dienai cīņā ar "sieviešu apgraizīšanu". "Mēs nolēmām izmantot šo notikumu (Berlīnes festivāla atklāšanu), lai pievērstu uzmanību šai briesmīgajai problēmai," viņa teica.

"FEMEN" aktīvistes akcijas veic ne visā pasaulē, jebkurā vietā un jebkuros apstākļos izģērbjas puskailas. Pirms dažām nedēļām "FEMEN" paziņoja, ka atvērs filiāles Vācijā un regulāri veiks akcijas arī šajā valstī. Kā mītnes vietas aktīvises izraudzījās Hamburgu un Berlīni.

Foto: no vietnes rbcdaily.ru

Komentāri