Brīvdabas muzejā Meteņus svinēs ar maskošanos un koka slēpju salidojumu, Mixnews.lv

Brīvdabas muzejā Meteņus svinēs ar maskošanos un koka slēpju salidojumu

фото

Izklaide | 2013. gada 13. februārī plkst. 11:04

Brīvdabas muzejā svētdien tiks svinēti Meteņi ar koka slēpju salidojumu, vizināšanos suņu pajūgā, maskošanos, grūdeņa ēšanu un jestrām izdarībām folkloras kopas vadībā, aģentūru BNS informēja muzeja pārstāve Kristīne Dzedule.

Svētki sāksies pusdienlaikā. Izstāžu zālē varēs piedalīties masku gatavošanā, būs iespēja izbraukt ar suņu pajūgu. Notiks Meteņdienas Koka slēpju salidojums, kurā galvenā aktivitāte būs "Meteņa dzīšanas slēpojums" ar dažādiem uzdevumiem 2 kilometru distancē. Slēpojums gaidāms vienos dienā.

Muzeja pārstāve sacīja, ka slēpju nomā pasākuma laikā būs iespējams iznomāt piecdesmito gadu armijas koka slēpes, kas piemērotas pārgājieniem. Salidojumā piedalīties ļauts arī ar plastmasas slēpēm, taču visiem ar koka slēpēm – lielas privilēģijas. Dzedule aicināja slēpotājus tērpties slēpju vecumam atbilstošā vai citā atraktīvā tērpā.

Muzejā gaidāma arī sveču liešana Nidas dūmistabā. Pustrijos būs tradicionālā Meteņu ēdiena grūdeņa ēšanu pie Vidzemes estrādes.

Pēc muzeja pārstāves vārdiem, kājās – vilnas zeķes, rokās – dūraiņi, līdzi – ragaviņas.

Sasildīties, atvilkt elpu starp Meteņa izdarībām un cept līdzpaņemtās desiņas varēs pie ugunskuriem pasākuma norises vietās.

Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi sevišķi iecienīta tā, ka dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņdienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības. Meteņa norisē galvenās izdarības ir vizināšanās no kalna ragaviņās un braukšana no mājas uz māju, lai veicinātu garu linu augšanu.

Foto: no vietnes liveriga.com

Komentāri