"Lielo mūzikas balvu 2012" par izcilu sniegumu saņem akordeoniste Ksenija Sidorova, Mixnews.lv

"Lielo mūzikas balvu 2012" par izcilu sniegumu saņem akordeoniste Ksenija Sidorova

фото

Izklaide | 2013. gada 20. februārī plkst. 07:03

"Lielo mūzikas balvu 2012" par izcilu sniegumu otrdien saņēma akordeoniste Ksenija Sidorova par solo Erki Svena Tīra opusa "Prophecy" atskaņojumā 31.maijā Lielajā ģildē un par solokoncertu 23.novembrī Spīķeru koncertzālē.

Šai balvai bija nominēta arī dziedātāja Marina Rebeka par solokoncertiem 15.janvārī Lielajā ģildē un par Lučijas lomu Gaetāno Doniceti operas "Lucia di Lammermoor" iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā. Tāpat balvai bija nominēts klarnetists Egīls Šēfers par solo Ārona Koplenda Klarnetes koncertā un Volfganga Amadeja Mocarta un Johannesa Brāmsa klarnetes kvintetos.

Par "Gada koncertu" atzīts "Garanča&Šišons. Jaungada gala koncerts", kas notika 28.decembrī Latvijas Nacionālajā operā un 30.decembrī Lielajā ģildē un kurā uzstājās soliste Elīna Garanča, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Karela Marka Šišona vadībā. Balvai bija nominēts arī komponista Ērika Ešenvalda autorkoncerts "Tāls ceļš", kas notika 12.oktobrī Latvijas Universitātes Lielajā aulā un kurā piedalījās Valsts akadēmiskais koris "Latvija" diriģenta Māra Sirmā vadībā, kā arī "Kremerata Baltica" festivāla "Jubilejas serenādes" Rīgas koncerts, kas notika 9.jūlijā Lielajā ģildē.

Par gada jaundarbu atzīts Mārtiņa Viļuma darbs "Tvyjōraan", kurš savu pirmatskaņojumu piedzīvoja 3.novembrī Lielajā ģildē "Sinfonietta Rīga" izpildījumā diriģenta Normunds Šnē vadībā. Uz balvu pretendēja arī Rutas Paideres skaņdarbs "Tempera" un Kristapa Pētersona "Otrais Liepājas koncerts".

Gada uzveduma godu izpelnījusies Latvijas Nacionālās operas izrāde "Cantando y amando". Uz balvu pretendēja arī Andra Dzenīša operas "Dauka" koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā, kā arī Gaetāno Doniceti operas "Lucia di Lammermoor" iestudējums Latvijas Nacionālajā operā. Balvu par gada debiju saņēma vijolniece Elīna Bukša. Uz šo balvu pretendēja arī dziedātājs Daumants Kalniņš un čelliste Dace Zālīte.

Balvu "Par izcilu interpretāciju" ieguva vijolniece Baiba Skride par solo Johannesa Brāmsa Vijolkoncertā 15.oktobrī Latvijas Nacionālajā operā. Šai balvai bija izvirzīti arī dziedātāja Liene Kinča par titullomu Džakomo Pučīni operas "Toska" atjaunotajā iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā, kā arī diriģents Sigvards Kļava par Ludviga van Bēthovena Mesas Do mažorā atskaņojumu 11. februārī Rīgas Svētā Jāņa baznīcā.

Nominācijā "Par izcilu darbu ansamblī" balvu saņēma vijolnieks Sandis Šteinbergs. Šai balvai bija nominēts arī klarnetists Guntis Kuzma un pianists Juris Žvikovs.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma dziedātāja Laima Andersone-Silāre, bet īpašā balva par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas vēstures izpētē pasniegta Arnoldam Klotiņam par grāmatu "Mūzika okupācijā. Latvijas mūzikas dzīve un jaunrade 1940–1945".

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. Šogad apbalvojums tiek pasniegts 20.reizi. 1993.gadā Kultūras ministrija pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu.

Saskaņā ar nolikumu katrs balvas laureāts saņem sudraba statueti un naudas balvu 1000 latu apmērā pirms nodokļu nomaksas.

Foto: diena.lv

Komentāri