Eiropas kino "Oskarus" 2014.gadā pasniegs Rīgā (papildināta), Mixnews.lv

Eiropas kino "Oskarus" 2014.gadā pasniegs Rīgā (papildināta)

фото

Izklaide | 2013. gada 21. februārī plkst. 13:48

Pievienota 3. un 4.rindkopa

Eiropas Kinoakadēmija ir nolēmusi, ka nākamgad Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija notiks Rīgā, informēja nodibinājumā "Rīga 2014".

Ceremonija Rīgā notiks 13.decembrī, Latvijas Nacionālajā operā, un tas būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumiem.

Kā skaidroja nodibinājuma "Rīga 2014" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Linda Pastare, pasākuma rīkošanā Eiropas Kinoakadēmija un Latvija ir partneri un arī Latvija - līdzvērtīgi Rīgas pilsēta un valsts - piedalīsies ar līdzfinansējumu.

Papildu finansējums šī pasākuma rīkošanai nebūs jāmeklē, jo, plānojot kopējo Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu, jau tika paredzēta iespējama šī notikuma norise. Kopējā budžetā provizoriski rezervēti 700 000 latu, un Latvijas daļa pasākuma organizēšanā nepārsniegs šo summu. Eiropas Kinoakadēmija pasākuma nodrošināšanā ieguldīs vismaz tikpat lielu summu. Visi Latvijas puses līdzekļi tiks izlietoti pasākuma organizēšanai.

Par "Eiropas Oskaru" dēvētā ceremonija ik gadu pulcē ap pusotru tūkstoti pasaules līmeņa kino profesionāļu, tajā tiek apbalvoti Eiropas kino sasniegumi un personības. Katru otro gadu Eiropas kino balvas pasniegšanas ceremonija notiek Berlīnē. Citos gados tās norises vieta tiek izvēlēta īpaši.

Balvas tiek piešķirtas 17 nominācijās.

Līdz šim ceremonijas ir notikušas Londonā, Parīzē, Romā, Barselonā, Tallinā un Maltā.

Foto: europeanfilmawards.eu

Komentāri