Padega un Irbītes pieminekļu finansētāja bijusi spiesta pārdot Padega darbus, Mixnews.lv

Padega un Irbītes pieminekļu finansētāja bijusi spiesta pārdot Padega darbus

фото

Izklaide | 2013. gada 26. februārī plkst. 10:59

Aizvadītās nedēļas beigās divi Kārļa Padega grafikas darbi galerijas "Antonija" rīkotajā izsolē kopā tika pārdoti par gandrīz 16 tūkstošiem latu (ieskaitot galerijas komisiju), ziņo portāls "pietiek.com", piebilstot, ka darbu pārdevēja, cik zināms, bijusi cienījamā vecuma kundze, kas savulaik finansējusi Padega un arī Voldemāra Irbes pieminekļus.

Kā raksta portāls, atsaucoties uz izsoles dalībniekiem, Padega darbs "Hallo, bebi!!!" (attēlā) sestdien ticis pārdots par 8500 latiem, bet gleznotāja darbs "Dejotāja" (Balerīna) – par 4700 latiem (abām summām vēl jāpieskaita 20% galerijas komisijas maksa). Abu Padega darbu sākumcenas bija attiecīgi 5000 un 1800 latu.

Kā noskaidrojis "Pietiek.com", abu darbu līdzšinējā īpašniece bijusi ar Padegu netieši, bet ļoti cieši saistīta kundze – ārzemju latviete Rita Červenaka-Virkavs. Tieši ar viņas finansiālu atbalstu 1998.gadā kā dāvana Rīgai Vērmanes dārza malā tika atklāts piemineklis Padegam.

Tāpat, tieši pateicoties viņas finansiālajam atbalstam, Rīgā, Brīvības un Matīsa ielu stūrī, netālu no Dailes teātra ir uzstādīts piemineklis citam pazīstamam un savdabīgam Pirmās Republikas māksliniekam – Voldemāram Irbem jeb Irbītem.

Tagad, cik zināms, kundzes finansiālajā stāvoklī notikušas būtiskas un nepatīkamas pārmaiņas, - no abiem Padega darbiem (pēc citām ziņām, tikai no viena – dārgākā) viņa šķīrusies, apstākļu spiesta.

Komentāri