Šovasar "Positivus" festivāla programmā - arī "The xx", "Crystal Castles" un "Efterklang", Mixnews.lv

Šovasar "Positivus" festivāla programmā - arī "The xx", "Crystal Castles" un "Efterklang"

фото

Izklaide | 2013. gada 26. februārī plkst. 16:12

Populārā vasaras mūzikas festivāla "Positivus" programmu šogad papildinās vairākas grupas, tajā skaitā viena no pēdējo gadu mūzikas kritiķu visaugstāk atzītajām britu grupām "The xx", kanādieši "Crystal Castles", "Foxes", dāņi "Efterklang", "Elektro Guzzi", informē festivāla organizatori.

Dalību festivālā apstiprinājusi arī leģendārā Latvijas grupa "Jauns mēness". Jau iepriekš izziņots, ka galvenie festivāla mākslinieki šogad būs "Sigur Ros".

Elektropopa grupa no Londonas "The xx" ir viena no pēdējo gadu mūzikas kritiķu visaugstāk novērtētajām mūsdienu grupām. Viņi mūzikas topu virsotnes 2009.gadā iekaroja ar albumu "xx". Bet "Crystal Castles" sola klausītājus ieraut trakulīgā skaņu virpulī - šī kanādiešu elektro pankgrupa aktīvi muzicē kopš 2004.gada.

Savukārt divu britu mūziķu Luīzes Rouzas Allenas un Sema Diksona grupa "Foxes" ir sintī popa projekts, kas reizē apbur un fascinē, uzburot klausītājiem sapņu pasaules tēlus. Austrijas instrumentāli ambientā tehno trio "Elektro Guzzi" izpilda akustisku tehno, neizmantojot datortehniku, ierakstus vai dziesmu paraugus. Savukārt "Efterklang" ir viena no Dānijas panākumiem bagātākajām grupām - tā ir alternatīvā folka, popa un roka grupa no Kopenhāgenas, kas pērn izdeva savu ceturto albumu "Piramidas".

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā - "Positivus festivāls 2013" šogad jau septīto reizi notiks Salacgrīvā. Pirmo reizi festivāls norisināsies trīs dienas - no piektdienas līdz svētdienai - 19., 20. un 21.jūlijā.

Foto: no vietnēm hangout.altsounds.com; stereogum.com

Komentāri