Plašu atzinību guvusī Hanekes drāma "Mīlestība" Rīgā būs skatāma jau no 1.marta , Mixnews.lv

Plašu atzinību guvusī Hanekes drāma "Mīlestība" Rīgā būs skatāma jau no 1.marta

фото

Izklaide | 2013. gada 26. februārī plkst. 17:37

No 1.marta Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace" būs skatāma austriešu režisora Mihaela Hanekes drāma "Mīlestība" (Amour), kas nule kā saņēmusi augstāko Amerikas Kinoakadēmijas apbalvojumu – "Oskaru" kā gada labākā ārzemju filma.

"Mīlestība" jau nodēvēta par 2012.gada notikumu Eiropas kino pasaulē. Pērn tā ieguva gan "Zelta globusu", gan "Zelta palmas zaru" Kannu kinofestivālā, gan Britu kinoakadēmijas un Eiropas Kinoakadēmijas balvu kā gada labākā filma, triumfējot arī nominācijās "Labākais režisors", "Labākais aktieris" un "Labākā aktrise".

""Mīlestība" ir stāsts par jūtām mūža garumā, par attiecību cēlumu un nemirstību. Iespējams, šis ir visu laiku skaudrākais mīlas stāsts kino vēsturē," tā par filmu saka kinokritiķe Daira Āboliņa.

Galvenajās lomās filmā ir divi leģendāri franču aktieri Žans - Luijs Trentiņjans (81) un Emanuelle Riva. 86 gadu vecā aktrise par savu tēlojumu filmā jau saņēmusi gan Eiropas kinoakadēmijas, gan Britu kinoakadēmijas augstākos apbalvojumus, tai skaitā izvirzīta arī Oskaram nominācijā "Labākā aktrise".

Pirmais seanss piektdien 21:00.

Publicitātes foto

Komentāri