Grupa "Prāta vētra" iegūst trīs "Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2012", Mixnews.lv

Grupa "Prāta vētra" iegūst trīs "Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2012"

фото

Izklaide | 2013. gada 27. februārī plkst. 06:34

Visvairāk "Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 2012" šoreiz ieguvusi grupa "Prāta vētra", kas uzvarējusi trijās no četrām izvirzītajām nominācijām.

"Prāta vētra" otrdienas vakarā saņēma "Zelta mikrofona" balvu nominācijā "Labākais pop-rock albums" par dziesmu albumu "Vēl viena klusā daba", savukārt grupas dziesma "Lantern" ieguvusi balvu kā labākā dziesma, bet dziesmas videoklips atzīts par uzvarētāju kategorijā "Labākais videoklips". Grupas dziesma "Lantern" atzīta arī par gada labāko dziesmu tautas balsojumā, kuru jau piekto gadu organizēja tirdzniecības parks "Alfa".

Par 2012.gada radiohitu atzīta dziedātāja Dona izpildītā dziesma "Signāls". Par labāko pop albumu šogad žūrija atzinusi Jāņa Stībeļa dziesmu albumu "Summer City", savukārt kā labākais rokmūzikā novērtēts "Inokentijs Mārpls" ar albumu "Pupu Mizas".

Šogad "Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva" tika papildināta ar jaunu nomināciju "Labākais smagā roka vai metāla mūzikas albums", un balvu šajā kategorijā ieguvusi grupa "Soundarcade" par albumu "Moving the great Hadron", bet elektroniskās mūzikas kategorijā balvu saņēmusi grupa "Kodek" par albumu "Flavours from the future".

Balvu nominācijā "Labākais džeza mūzikas albums" ieguvis Kārlis Vanags un "City Jazz band" par albumu "Introducing the band", bet par nominācijas "Labākais alternatīvās mūzikas albums" uzvarētājiem atzīta grupa "Satellites LV" ar albumu "Pagrīdē".

Jaunums šajā gadā bija kategorija "Labākais autordziesmu albums", kurā kā labāko žūrija novērtējusi Ulda Stabulnieka jau pēc nāves izdoto albumu "Es mīlu dzīvi skaisto".

Ievērojams ierakstu skaits šoreiz tika iesniegts akadēmiskās mūzikas žanrā, un šī kategorija sadalījusies sīkāk - atsevišķi akadēmiskajā mūzikā un koru mūzikā. Zelta mikrofonu par labāko albumu akadēmiskās mūzikas žanrā saņēmis "Kremerata Baltica" par albumu "Jubilate", savukārt par labāko no koriem atzīts koris "Kamēr" ar albumu "Mēness dziesmas".

Labākais no iesniegtajiem albumiem bērniem izrādījies albums "Dārta dzied. Raibā papagaiļa dziesmas", bet balvu kategorijā "Labākais tautas mūzikas albums" ieguvusi Latvijas Kultūras akadēmijas tradicionālās dziedāšanas grupa "Saucējas" par albumu "Dziediet, meitas, vokorā".

Balvu šogad ieguva arī Raimonds Pauls, kurš kopā ar Hariju Spanovski, Andri Bērziņu un Jāni Paukštello radīja dziesmu albumu "Miers un Bērziņš", kas balvu saņēma nominācijā "Labākais šlāgermūzikas albums", bet par labāko kantri mūzikas albumu atzīts grupas "Sestā jūdze" izdotais albums "Iebrien manā saulrietā".

Par gada debiju šogad atzīta grupa "Sus Dungo", savukārt 2012.gada paša iespaidīgākā koncerta titulu turpmāk nesīs grupas "Instrumenti" dzīvā uzstāšanās "Arēnā Rīga" - "TRU Live 2011".

Tikmēr dīdžeja Ellas "Welcome to the club" 2012.gada versija atzīta par labāko kategorijā "Labākā deju mūzikas dziesma".

"Latvijas mūzikas ierakstu Gada balva" tika pasniegta jau 17.reizi. Ceremoniju, kā ierasts, vadīja Andris Freidenfelds.

Foto: muzikaspasaule.lv

Komentāri