Kusturica pēc pārmetumiem izšķērdībā pamet dabas parka Mokra Gora direktora amatu, Mixnews.lv

Kusturica pēc pārmetumiem izšķērdībā pamet dabas parka Mokra Gora direktora amatu (1)

фото

Izklaide | 2013. gada 1. martā plkst. 17:06

Serbijas varasiestādes tur režisoru Emiru Kusturicu aizdomās par pilnvaru pārsniegšanu nacionāļā dabas parka Mokra Gora direktora amatā, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz portālu "B92".

Servijas valsts audita aģentūra apgalvo, ka režisors pieļāvis neskaitāmus administratīvus pārkāpumu. Piemēram, viņš neesot pārcēlis uz parka bilanci divus džipus, kurus viņam dāvināja serbus aizsardzības struktūras, daudzus iepirkumus viņš veicis bez konkursa, nav uzskaitījis aktīvus. Tāpat režisoru apvaino naudas pārtērēšanā, tā 2011.gadā viņš telefona sarunām un reklāmai esot iztērējis par 11,8 tūkstošiem eiro vairāk nekā paredzējis budžets.

Kusturica noraida visus apvainojumus un paziņoja, ka pārtrauc jebkuru sadarbību ar valsti. Viņš pametīs parka direktora un Serbijas slēpošanas savienības prezidenta amatus, atteiksies no valsts līdzekļu piesaistes Kustendorfas festivālam un valsts iestāžu atbalsta viņa jaunajai filmai "Mīlestība un karš".

"Man ir ļoti grūti pamest Mokra Gora parku pēc astoņiem sadarbības gadiem. Šajā laikā man ir izdevies panākt, ka parks darbojas apmeklētāju interesēs, nevis tikai pelna nausu," Kusturicas teikto citē avīze "Blic".

Nacionālais parks Mokra Gora tika izveidots 2006.gadā, Serbijas pierobežā ar Bosniju – Hercogovinu. Kusturica to ir vadījis visu šo laiku, tā teritorijā izveidojot arī etnociematu Kustendorfu, kurā notiek festivāli.

Foto: no vietnēm novosti.rs, besttravel.co.rs

Komentāri 1
emirātspirms 6 gadiem
Normāls džoriks tas Kusturica! Sagriež virpuli, paspēlē priekšniekos un pie pirmās sviluma smakas - apvainojas un sašutumā novēršas :D :D