Sašutumu izsaucis kādas Stokholmas kafejnīcas aizliegums ienākt ar bērniem, Mixnews.lv

Sašutumu izsaucis kādas Stokholmas kafejnīcas aizliegums ienākt ar bērniem (3)

фото

Izklaide | 2013. gada 5. martā plkst. 16:51

Kāda Stokholmas piepilsētas kafejnīca aizliegusi tajā ienākt ar bērniem un tādējādi izraisījusi asu vecāku protestu vilni, ziņo "Thelocal.se"

"Cilvēkiem ir jāsaprot, ka mēs nevaram turpināt tā, kā iepriekš," vietējai avīzei "Vårt Kungsholmen" paziņoja kafejnīcas "Nelly" pārstāvis Jozefs Šamons.

"Mans kolēģis applaucēja roku ar karstu kafiju, cenšoties izvairīties no skrienoša bērna," situāciju skaidroja Šamons.

Kafejnīcas "Nelly" vadībai apnika bez vecāku pieskatīšanas apkārt skraidošie bērni, un tā pāgājušajā nedēļā izlika paziņojumu, ka mazuļi te nav gaidīti.

"Uzmanību visiem! Bērnu atrašanās šajā īpašumā ir aizliegta," rakstīts paziņojumā.

Jāsaka, ka apmeklētājiem aizliegums nekādu prieku nesagādāja, it īpaši, ja ievēro to, ka iepriekš kafejnīca jau bija noteikusi uzturēšanās aizliegumu vecākiem, kuri iebrauca ar ratiņiem, pavadīja stundu pie viena dzēriena, savukārt vecākie bērni nepieskatīti joņoja apkārt.

Kafejnīcas vadītāju rīcība aizliedzot tajā uzturēties bērniem, tracina vecākus, kuri uzskata, ka šādā veidā tiek pārkāptas viņu tiesības.

Savukārt Šamons plāno par šo jautājumu runāt ar Zviedrijas pretdiskriminācijas ombudu (Diskrimineringsombudsmannen, DO). Tā jurists Pērs Holfve skaidro, ka aizliegumā apmeklēt kafejnīcu bērniem līdz septiņiem gadiem principā ir saskatāmas diskriminācijas pazīmes. Īpaši tādēļ, ka kopš 2013.gada 1.janvāra ir stājusies spēkā likums, kas aizliedz diskrimināciju pēc vecuma.

"Tas ir nepietiekami – vienkārši paziņot, ka bērni traucē citiem klientiem. Ja mazie uzvedas nepieņemami, personālam ir jāinformē par to bērnu vecāki," Holfve paskaidroja avīzei "Vårt Kungsholmen".

Tomēr "Nelly" īpašnieki neplāno mainīt savu nostāju. "Mums par šo problēmu ir jāturpina diskutēt un mēs nedomājam atkāpties no savas pozīcijas," paziņoja Šamons.

Foto: no vietnēm direktpress.se, flickr.com/Specialissima

Komentāri 3
jokipirms 6 gadiem
nu var jau but, ka kados baros, klubos ari nebutu jaiet ar berniem, bet kafejniica..... jokaini!
Pareizipirms 6 gadiem
Ir jābūt kafejnīcām bez bērniem...
un bērnu kafejnīcām....
Studentspirms 6 gadiem
Nu ko var teikt, vajag normāli audzināt savus bērnus,nevis pieļaut tādas situācijas, kad viņi jau vienkārši apriebušies citiem(((