Ar neonacistiem saistītā grupa "Frei.Wild" izslēgta no Vācijas "Echo" balvas nominantiem, Mixnews.lv

Ar neonacistiem saistītā grupa "Frei.Wild" izslēgta no Vācijas "Echo" balvas nominantiem

фото

Izklaide | 2013. gada 8. martā plkst. 19:44

Vācijas prestižās popmūzikas balvas "Echo" konkursa rīkotāji, reaģējot uz vairāku mākslinieku protestiem, no nominantu saraksta svītrojuši pretrunīgu reputāciju iemantojušo rokgrupu "Frei.Wild", kas esot saistīta ar galēji labējo kultūras sektoru, ziņo aģentūra LETA.

Mākslinieki balvu saņemšanai tiek nominēti, vadoties pēc viņu pārdoto ierakstu skaita, un Dienvidtiroles grupa "Frei.Wild" bija pārdevusi pietiekami daudz albumu, lai kvalificētos kategorijai "Vācu alternatīvais roks", vēsta laikraksts "Süddeutsche Zeitung".

Tomēr, reaģējot uz citu "Echo" balvu nominantu skaļajiem protestiem, konkursa rīkotāji nolēma "Frei.Wild" svītrot no kandidātu saraksta.

Pirms lēmuma pieņemšanas bijušas spraigas diskusijas par šo muzikālo kolektīvu, kas pārstāv tā dēvēto "identitātes roka" virzienu, un tas savukārt dažkārt tiek saistīts ar galēji labējo kultūras sektoru.

"Frei.Wild" pēdējais albums "Feinde deiner Feinde" Vācijā un Austrijā pārdotāko albumu sarakstos pērn sasniedza otro vietu. Tam sekojošā nominācija "Echo" balvai ne tik vien izraisīja pretrunīgu reakciju, bet arī aizēnoja citus populārus māksliniekus, kas arī ir izvirzīti prestižajai godalgai, skaidroja Vācijas mūzikas industrijas padomes BVMI pārstāvis Floriāns Drike.

"Frei.Wild" koncerts Šveicē, 2008.gada aprīlis

фото

Neonacists ar "Frei.Wild" šalli piedalās Nacistu maršā. Magdeburga, 2013.gada janvāris.

фото

Robeža starp "identitātes roku" un neonacismu atbilstoši žurnālista Tomasa Kubana skaidrojumam ir plūstoša. Vairākas grupas, kas sevi dēvē par "identitātes roka" pārstāvjiem, izpelnās atzinīgus vērtējumus ekstrēmistu forumos, norādīja žurnālists.

"Frei.Wild" pēdējā hīta "Unendliches Leben" video vietnē "YouTube":

Grupas "Kraftklub" un MIA, kas arī ir nominētas "Echo" balvai, sociālajā tīklā "Facebook" mudināja fanus boikotēt godalgu ceremoniju.

"Kraftklub" pārstāvji skaidroja, ka nevēlas, ka arī viņi tiek saistīti ar "Frei.Wild". Savukārt MIA pārstāvji norādīja, ka bijuši iepriecināti par nomināciju, līdz uzzinājuši, ka arī "Frei.Wild" ir izvirzīta godalgai. "Tas, kā viņi izskatās, ir pretīgi," sacīja MIA pārstāvji.

"Echo" balvu pasniegšanas ceremonija notiks 21.martā un to tiešraidē translēs televīzijas kanāls "ARD".

Foto: no vietnēm zeit.de; publikative.org; pi-news.net

Komentāri