Ceļotāji par labākajām alus dzeršanas vietām uzskata britu alusdarītavas (FOTO), Mixnews.lv

Ceļotāji par labākajām alus dzeršanas vietām uzskata britu alusdarītavas (FOTO)

фото

Izklaide | 2013. gada 10. martā plkst. 16:21

Populārais tūrisma vietne "TripAdvisor" ir izveidojis labāko alus dzeršanas vietu sarakstu Eiropā, ziņo portāls "euromag.ru". Kā raksta "TripAdvisor", saraksts ir veidots, balstoties uz lietotāju atsauksmēs, kas portālā publicētas līdz 2012.gada jūlijam.

Pirmo vietu topā ieņem Lielbritānijas austrumos Berijā-Sent-Edmundā esošā alusdarītava "Greene King".

фото

Alusdarītava atvērta XVIII gs. beigās un ātri vien kļuvusi par vienu no labākajām Lielbritānijā. Te joprojām ražo vairākus desmitus alus šķirņu, ieskaitot populāro Indijas gaišu elu.

Otrajā vietā ir lielākais Īrijas ela ražotājs "Smithwick`s".

фото

Šī alusdarītava Kilkenijas grāfistē dibināta XVIII sākumā franciskāņu abatijas vietā.

Trešajā vietā Anglijas alusdarītava "Adnams", kurā alus un els tiek darīts jau vairāk nekā simts gadus.

фото

Alusdarītavai Austrumanglijā pieder arī vairāk nekā septiņdesmit krogu.

Jāpiebilst, ka portāla apmeklētāji novērtējuši vēl vienu Anglijas alus darītavu, Kornvelas "St. Austell Brewery", kura ieņēma desmito vietu.

Topā ir iekļuvušas divas Zalcbrugas alusdarītavas: ceturtajā vietā - "Augustiner Braustubl", bet devītajā – vietējā alusdarītava "Stiegl-Brauwelt".

фото

фото

Piektajā vietā ir beļģi, Briges alus darītava "De Halve Maan" ("Straffe Hendrik"), savukārt sestajā – netāluno Minhenes esošais ciematiņš Andeks. Tajā esošā benediktīniešu klostera alus darīšanas tradīcijas ir pazīstamas arī ārpus Vācijas.

фото

фото

Populārāko alus darītavu vidū ir arī Dublinas "Porterhouse", kura ir pazīstama ar tumšo alu šķirnēm, kā arī Čehijas alus galvaspilsētas Pilzenes rūpnīca - "Pilsner Urquell".

фото

Foto: no vietnēm greeneking.co.uk, flickr.com/corbettjames, travelswithbeer.com, facebook.comBrouwerij-De-Halve-Maan, stiegl.at, jpyearofsummer.blogspot.com, de.academic.ru, porterhousebrewco.com, travelmuse.com

Komentāri