Īru krogā "Paddy Whelan’s" Sv.Patrika dienu svinēs ar trīs dienu džamboreju, Mixnews.lv

Īru krogā "Paddy Whelan’s" Sv.Patrika dienu svinēs ar trīs dienu džamboreju

фото

Izklaide | 2013. gada 11. martā plkst. 18:46

Ar koncertiem, dejām un atrakcijām Rīgas pirmais īru krogs "Paddy Whelan’s" trīs dienas svinēs Sv. Patrika dienu.

"Sv.Patrika diena ir visnozīmīgākie īru svētki, kuru laikā visa zemeslode iekrāsojas īru nacionālajā zaļajā krāsā. Saturiski Sv.Patrika diena būtiski atšķiras no Latvijā svinētākajiem svētkiem Līgo un Jāņiem, tomēr tiem ir daudz kopīgu iezīmju: laba mūzika un dziedāšana, kas balstīta folkloras tradīcijās, danči, īpaši tērpi, daudz jautrības, labestības un pozitīvisma, kuru neizbēgami pavada alus dzeršana, mēriņa baudīšana, vēderprieki un citas ēverģēlības," skaidro "Paddy Whelan’s" līdzīpašnieks Edijs Bērziņš.

фото

Piektdien, 15.martā, 22:00 uz "Paddy Whelan’s" skatuves kāps folkroka grupa RE!PATS!, kuras pamatu veido latviešu ekspatrianti Kārlis Briedis no Kanādas un Imanta Nīgale no ASV. Savukārt sestdien, 16.martā, 22:00 Svētā Patrika dienas priekšvakarā klausītājus priecēs kantrī blūgrāsa apvienība "The DeBillies".

фото

Svētku kulminācija paredzēta svētdien, 17.martā. 19:00 savu uzstāšanos sāks grupa "51st Division", kas spēlē ķeltu folkroku. Šīs apvienības pamatu veido postfolkgrupas "Iļģi" mūziķi – koklētājs un dūdinieks Māris Muktupāvels, ģitārists Egons Kronbergs (arī "The Hobos", "Louie Fontaine & Starlight Searchers", u.c.) un basģitārists Gatis Gaujenieks (bijušais ASV latviešu rokgrupas "Akacis" līderis, tagad skaņu režisors un producents). Vīriem pievienojusies dziedātāja un vijolniece Kristīne Kārkle.

Sv.Patrika dienas svinības svētdien kuplinās arī īru folkmūzikas apvienība "Duan Allta" ar tās līderi Ģirtu Pētersonu priekšgalā. Šis ir viens no retajiem ansambļiem Latvijā, kas rūpīgi kopj īru tradicionālās un tautas mūzikas lauciņu jau ilgāk nekā 15. gadus.

фото

Gan sestdien, gan svētdien Svētā Patrika dienas svinības vēl jautrākas padarīs gan deju apvienības "Irish Dancing Studio" dejotājas, gan arī viskija "Jameson" atrakcijas.

Leģendārais "Guinness" alus aicina svētku fotogrāfijas publicēt uz "Paddy Whelan’s Irish Pub" "Facebook" sienas, savukārt "Draugiem.lv" lietotāji aicināti piedalīties "Paddy Whelans īru krogs" rīkotajā fotokonkursā. Piedalīties abos konkursos var tikai no 21 gada vecuma.

Komentāri