Nākamnedēļ Rīgā sāks gaidīt pavasari, Mixnews.lv

Nākamnedēļ Rīgā sāks gaidīt pavasari

фото

Izklaide | 2013. gada 14. martā plkst. 20:37

Pavasara saulgriežus Rīgā sagaidīs gan parkos un laukumos, gan kultūras centros ar bezmaksas koncertiem, dančiem, rotaļām un Lielās dienas tradicionāliem rituāliem.

Otrdien, 19.martā, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolā notiks koncerts "Muzikanti ieskandina Lielo dienu", kurā piedalīsies gan mūzikas skolas audzēkņi, gan Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas etnomuzikoloģijas studenti.

20.martā jau no 6:00 rītā ikviens gaidīts Lielās dienas saullēkta sagaidīšanas pasākumā Arkādijas parkā, kurā kopā ar Rīgas folkloras kopu dalībniekiem tiks izdziedātas Saules dziesmas, būs pēršanās ar pūpoliem, putnu dzīšana, tradicionālie auglības, veselības un skaistuma vairošanas rituāli, kas izsenis raksturīgi Lielās dienas sagaidīšanas tradīcijai. Pasākumu vadīs folkloras kopa "Grodi".

Pavasara saulgriežu pasākumi risināsies vairākos Rīgas kultūras centros - 20.martā ikviens laipni gaidīts folkloras kopu koncertā "Pavasara iegavilēšana", kas notiks Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā Ģilde", 21.martā Kultūras centrā "Iļģuciems" kopā ar folkloras kopām iedzīvotāji varēs iesaistīties Pavasara iegavilēšanas koncertā, savukārt 22.martā ciemiņus gaidīs Kultūras centrs "Imanta", piedāvājot Lielās dienas spēkošanās pasākumu, kurā piedalīsies gan folkloras kopas, gan Rīgas ģimeņu studija. 23.martā lustīgs saulgriežu pasākums ar dančiem un rotaļām gaidāms "VEF" Kultūras pilī, kur Rīgas Danču kluba un folkloras kopas "Zvīgzna" vadībā apmeklētāji kopā ar folkloras ansambļiem varēs priecāties un atzīmēt pavasara saulgriežu atnākšanu tautiskā garā.

Lielās dienas svinēšana notiks arī pašā pilsētas sirdī, Vecrīgā, kur svētdien, 24.martā, no 12:00 līdz pat 16:00 Līvu laukumā kopā ar folkloras kopām, Rīgas danču klubu un Rīgas ģimeņu studiju būs gan šūpoļu pušķošana, gan šūpošanās, olu krāsošana, ripināšana, Lieldienu dziesmu skandēšana, apdziedāšanās, kā arī rotaļas un kopīga sadancošanās.

Pavasara saulgriežu pasākumus rīko Latvijas Folkloras biedrība sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestādēm. Plašāka informācija par pasākumu norises vietām, laiku un dalībniekiem pieejama interneta vietnē "www.kultura.riga.lv".

Foto: fototerra.ru, unity.lv

Komentāri