ASV virves dejotājs plāno šķērsot Lielo kanjonu bez drošinājuma, Mixnews.lv

ASV virves dejotājs plāno šķērsot Lielo kanjonu bez drošinājuma

фото

Izklaide | 2013. gada 19. martā plkst. 16:34

ASV virves dejotājs Niks Valenda plāno jūnijā šķērsot Lielo kanjonu, izmantojot 457 m augstumā novilktu trosi un nelietojot drošinājumu, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz aģentūru "Reuters".

23.jūnijā triku tiešajā ēterā plāno translēt televīzijas kanāls "Discovery". Kā pastāstīja pats Valenda, šķērsot Lielo Kanjonu viņš vēlējies jau sen, taču ilgu laiku nav izdevies saņemt navaho indiāņu atļauju. Kanjons atrodas šo cilšu apdzīvotajās teritorijās.

"Es ar nepacietību gaidu, kad varēšu skatītājiem parādīt kanjonu tādu, kādu viņi to nekad nav redzējuši," akrobātu citē telekanāls "Foxnews".

Niks Valenda, kas sevi dēvē par "virves dejošanas karali", 2012.gadā pa trosi šķērsoja Niagāras ūdenskritumu. Toreiz viņš 60 metru augstumā nogāja 550 metrus. Arī toreiz Valenda vēlējas iet bez drošinājuma, taču telekanāls ABC, kas translēja notikumu, uzstāja uz drošināšanas ierīci.

Valenda ir dzimis virves dejotāju ģimenē. Viņa vecvectēvs gāja bojā 1978.gadā, kad mēģināja šķērsot tukšumu starp divām augstceltnēm Puertoriko.

Foto: AFP/Scanpix, Reuters/Scanpix

Komentāri