"Kremerata Baltica" autobuss Alpos iekļūst avārijā, Mixnews.lv

"Kremerata Baltica" autobuss Alpos iekļūst avārijā

фото

Izklaide | 2013. gada 20. martā plkst. 14:23

Orķestra "Kremerata Baltica" autobuss Itālijas Alpos, kur uzsnidzis 20 centimetrus sniegs, nespēja izvairīties no pretimbraucoša autobusa un iekļuva avārijā, taču neviens no mūziķiem nav cietis, ziņo Latvijas radio, atsaucoties uz orķestra direktores Ingrīdas Zemzares sniegto informāciju.

"Kremerata Baltica" ar plašu Eiropas tūri svin izcilā krievu pianista Mihaila Pļetņova atgriešanos pie klavierēm. Viņu koncertceļš ved no Itālijas ziemeļiem caur Šveici un Rīgu uz pašiem Eiropas ziemeļiem. Turneja noslēgsies 5.aprīlī ar koncertu Oslo.

Rīgā, Lielajā ģildē "Kremerata Baltica" un Mihails Pļetņovs (klavieres, Krievija) uzstāsies 4. aprīlī, bet aprīļa pēdējās svētdienas, 28. aprīļa, rītu kopā ar orķestra māksliniecisko vadītāju Gidonu Krēmeru veltīs "Likteņdārzam".

Savu atteikšanos uzstāties pianists Pļetņovs skaidroja arī ar mūsdienu instrumentu slikto kvalitāti, ziņo Latvijas radio. Latvijas Kopš 2012. gada viņš ir japāņu mūzikas instrumentu firmas KAWAI oficiālais mākslinieks. Rīgā Pļetņovs spēlēs šīs firmas instrumentu, kas viņam tiks atvests ar speciālu reisu.

Pļetņovs pēdējo reizi klavieres uz skatuves spēlēja Maskavā teju pirms sešiem gadiem. Bet 2012.gadā, nosvinējis savu 55.jubileju, viņš atgriezās pie klavierēm. Par godu Puškina Valsts Mākslas muzeja simtgadei, 32. festivālā "Decembra vakari" viņš negaidīti sniedza solokoncertu, kas burtiski uzspridzināja muzikālo Maskavu.

Čaikovska konkursa uzvarētājs (1978), "Grammy" balvas (2005) un četru Krievijas Valsts prēmiju (1982, 1993, 1996, 2006) laureāts Mihails Pļetņovs ir atzīts par vienu no lielākajām autoritātēm mūzikā, tomēr kā pianists viņš neuzstājās kopš 2006. gada, visu uzmanību veltot diriģēšanai un Krievijas Nacionālā orķestra vadīšanai.

Publicitātes foto

Komentāri