Valmieras teātris rīko Rūdolfa Blaumaņa teātra festivālu, Mixnews.lv

Valmieras teātris rīko Rūdolfa Blaumaņa teātra festivālu

фото

Izklaide | 2013. gada 21. martā plkst. 07:22

Svinot rakstnieka 150 gadu jubileju, no ceturtdienas līdz 27.martam Valmieras Drāmas teātris rīko jau piekto Rūdolfa Blaumaņa teātra festivālu (RBF).

Teātra sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Peļņika informē, ka festivāla tradīcija sākusies jau 1999.gadā, taču šogad RBF savdabība ir tā programmas jauneklīgums, jo uzvedumi veidoti neparastā formā, daži no tiem spēlējami arī ārpus teātra telpām, par mērķauditoriju, iespējams, neapzināti, izvēloties jauniešus.

Tādēļ festivāla moto, kā iepriekš norādīja teātra direktore Evita Sniedze, ir jauniešu spēkošanās ar Blaumani, kas balstīta uz jauno režisoru sastapšanos ar Rūdolfa Blaumaņa darbiem. "Piemēram, Elmāra Seņkova Valmierā iestudētā "Raudupiete", uz kuru Valmierā jaunie cilvēki nāk ar aizrautību, gatavi līdzdzīvot traģiskos notikumus, pēc tam atliek vien paskatīties sociālajos portālos visas pozitīvās atsauksmes - Blaumanis ir iekļuvis tviterī," saka Sniedze.

Festivālā būs iespēja vērot daudzu jaunu cilvēku darbus, būs skatāmas deviņas Blaumaņa darbu interpretācijas - gan Nacionālā, Dailes, M.Čehova Rīgas Krievu un Valmiera teātra izrādes, gan Ērika Vilsona un Viktora Jansona neatkarīgie projekti. Festivāla laikā notiks arī ievērojamu Blaumaņa darbu iestudējumu videoierakstu un filmu skate, informē teātrī.

Foto: muzeji.lv

Komentāri