Zinātnieki: Čurāšana baseinā nerada veselības kaitējuma risku, Mixnews.lv

Zinātnieki: Čurāšana baseinā nerada veselības kaitējuma risku

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 2. janvārī plkst. 17:14

Britu zinātnieki apliecinājuši amerikāņu peldētāja Maikla Felpsa izteikumus, ka čurāšana baseinā nav nekas kaitīgs, raksta britu laikraksts "Daily Telegraph".

Felpss izraisīja satraukumu Londonas Olimpisko spēļu laikā, atklājot, ka daudzi peldētāji atvieglojas baseinā, īpaši garu treniņu laikā.

Vienlaikus peldētājs uzsvēra, ka tas nav nekas kaitīgs, jo peldbaseina ūdenī esošais hlors nogalina visus mikroorganismus.

Britu zinātniskās labdarības organizācija "Sense About Science" savā ikgadējā ziņojumā par publiski izskanējušiem zinātniskajiem apgalvojumiem apliecinājusi, ka Felpsam savā ziņā ir taisnība - čurāšana baseinā nerada riskus veselībai.

Organizācijas bioķīmiķis Stujuarts Džounss skaidroja, ka patiesībā, urīns pēc savas būtības ir sterils, līdz ar to nav īsti, ko nogalināt. Urīns satur tikai sāļus un ūdeni ar mērenu daudzumu olbaltumvielu un epitēlija šūnu daļām.

Savukārt ūdenim pievienotais hlors vienkārši neļauj baktērijām vairoties peldbaseinā.

Līdz ar to, čurāšana baseinā, pat ja visi peldētāji to dara vienlaicīgi, ļoti maz ietekmē baseina ūdens sastāvu, sacīja Džounss.

foto: puaro.lv

Komentāri