No maija apgrozībā būs jauna piecu eiro banknote, Mixnews.lv

No maija apgrozībā būs jauna piecu eiro banknote

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 11. janvārī plkst. 17:25

Eiropas centrālā banka prezentējusi jauno Eiropas sērijas banknoti ar piecu eiro nominālu. Uz ūdenszīmes un hologrammas ir attēlots grieķu mitoloģijas tēls - Eiropas galva -, kas nokopēta no 2400 gadus senas vīna krūkas.

Banknote tika prezentēta Arheoloģijas muzejā Frankfurtē pie Mainas, kur 10.janvārī tika atklāta izstāde "Eiro jaunā seja". Piecu eiro banknotei būs ne tikai jauns izskats, bet arī papildus aizsardzība pret viltojumiem.

Tās izgatavošanā izmantoti jaunākās banknošu izgatavošanas tehnoloģijas, kas ir būtiski mainījušās kopš pirmās sērijas ieviešanas pirms vairāk nekā desmit gadiem.

Jaunajā banknotē izmantoti daži jauni un uzlaboti pretviltošanas elementi. Uz ūdenszīmes un hologrammas redzams Eiropas portrets. Eiropa ir grieķu mitoloģijas tēls un tās vārdā nosaukta šī banknošu sērija. Uzmanību piesaista smaragdzaļais skaitlis, kas maina krāsu no smaragdzaļas uz tumši zilu.

Uz tā redzams kustīgas gaismas efekts – tā pārvietojas augšup un lejup. Īsas reljefas līnijas banknotes kreisajā un labajā malā ļauj viegli atpazīt banknoti, īpaši cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

фото

Paredzēts, ka šie pretviltošanas elementi tiks iekļauti visās jaunajās banknotēs. Tos viegli pārbaudīt, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot.

Apgrozībā jaunā piecu eiro banknote parādīsies 2.maijā.

Pirmās sērijas banknotes sākotnēji būs apgrozībā paralēli jaunajām banknotēm, bet pamazām tiks izņemtas no apgrozības un ar laiku pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis.

Baumas par dizaina izmaiņām klīda jau kopš pagājušā gada vasaras, ziņo ārvalstu prese. Toreiz tika pieļauts, ka grieķu mītu varoņu izmantošana var tikt uztverta arī negatīvi, jo tieši Grieķijā ir parādu krīzē vissmagāk cietusī eirozonas valsts.

Komentāri