Tuvākajās dienās sals mazināsies; nedaudz snigs, Mixnews.lv

Tuvākajās dienās sals mazināsies; nedaudz snigs

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 13. janvārī plkst. 11:18

Svētdienas rītā zemākā gaisa temperatūra bijusi Rūjienas pusē, kur fiksēti - 25 grādi, savukārt tuvākajās dienās sals atkāpsies un tiek prognozēta mērena snigšana, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Augstākā gaisa temperatūra pagājušajā naktī bija Kolkā - mīnus 7grādi. Kopumā Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra bija no - 10 līdz - 20 grādiem.

Saskaņā ar "Latvijas Valsts ceļu" informāciju pēc plkst.10 augstākā temperatūra bija mīnus astoņi grādi Ventspils apkaimē, savukārt Valmieras un Valkas apkaimē termometra stabiņš vietām bija noslīdējis līdz - 25 grādu atzīmei.

Kā norādīja sinoptiķi, rīta pusē Latviju šķērsoja zemo mākoņu zona, kam pateicoties, Skrīveru, Dobeles un Rīgas apkaimē veidojās neliela migla ar redzamību līdz 600 metriem. Līdzīga mākoņu zona patlaban tuvojas no ziemeļiem, līdz ar to šovakar un naktī atsevišķas miglas zonas varētu veidoties visā Latvijas teritorijā.

Saskaņā ar LVĢMC datiem sniega segas biezums Latvijā ir no diviem centimetriem Kolkā un pieciem centimetriem Ainažos un Ventspilī līdz 24 centimetriem Jaunpiebalgas novada Zosēnos un 25 centimetriem Alūksnē. Rīgā saglabājas apmēram 15 centimetru bieza sniega kārta.

Savukārt nākamajā nedēļā aukstuma rekordi neesot gaidāmi.

Sākot ar otrdienu, Latvijai tuvosies nokrišņu zona un visā valsts teritorijā gan dienā, gan naktī gaidāma mērena snigšana. Sniegs mitēsies nedēļas otrajā pusē, tikmēr gaisa temperatūra nākamnedēļ svārstīsies no mīnus 12 līdz mīnus 20 grādiem naktī un -8 līdz - 13 grādiem dienām. Nedēļas beigās mākoņu sega izklīdīs, līdz ar to gaisa temperatūra atsevišķās vietās pazemināsies līdz - 25 grādiem, prognozēja sinoptiķi.

Komentāri