Sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana , Mixnews.lv

Sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 13. janvārī plkst. 08:19

Sniega un apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana pa valsts un reģionālajiem autoceļiem ir Kurzemē un Latgalē, liecina ceļu uzturētāju "Latvijas valsts ceļi" informācija, ziņo LETA.

Šorīt apgrūtināta braukšana Kurzemē ir uz autoceļiem Rīga - Skulte - Liepāja, Rīga - Ventspils, Liepāja - Lietuvas robeža (Rucava), Talsi - Stende - Kuldīga un Līgas - Kandava - Veģi.

Savukārt virzienā uz Latgali apgrūtināta braukšana ir uz autoceļiem Jēkabpils - Rēzekne - Ludza - Krievijas robeža (Terehova), Rēzeknes apvedceļš, Rēzekne - Gulbene un Pļaviņas - Gulbene.

Pa reģionālas nozīmes ceļiem šorīt apgrūtināti braukšanas apstākļi ir Rīgas, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Liepājas, Limbažu, Madonas, Ogres, Preiļu, Rēzeknes, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils apkārtnēs.

Kā norāda ceļu uzturētāji, sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulle grādiem, var veidoties apledojums, jeb tā saucamais "melnais ledus", kuru ir īpaši grūti pamanīt. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpju un mežu tuvumā.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, ceļu uzturētāji aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri.

Komentāri