Latviešu "Zemeņu lietus" atzīts par labāko ledus skulptūru festivālā Vācijā, Mixnews.lv

Latviešu "Zemeņu lietus" atzīts par labāko ledus skulptūru festivālā Vācijā

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 17. janvārī plkst. 12:13

Daudzgadējs Jelgavas ledus skulptūru festivāla mākslinieciskais vadītājs, tēlnieks Kārlis Īle un Agnese Rudzīte-Kirillova Rostokas piepilsētā Rovershāgenā Vācijā radījuši izstādes "Ienāc zemeņu brīnumzemē!" centrālo kompozīciju "Zemeņu lietus", kas atzīta par labāko.

Vācijā Īle un Rudzīte-Kirillova izveidojuši lielāko un apjomīgāko ledus skulptūru, kādu jebkad no ledus pašrocīgi veidojuši latviešu mākslinieki.

Pasākuma organizatori atzīmēja latviešu meistarību un tieši Kārļa un Agneses veidoto "Zemeņu lietu" atzina par šī pasākuma labāko mākslas darbu, tā foto izmantojot izstādes reklāmas vizuālajam tēlam.

Rovershāgenas ledus skulptūru festivāls "Eiszeit" ("Ledus laikmets") ir lielākais Vācijā. Šogad, atzīmējot festivāla 10.jubileju, dalībnieki tika atlasīti no visas pasaules pēc stingriem kritērijiem, vērtējot iesūtītās pretendentu skices, taču noteicošais bija līdzšinējā mākslinieciskā darbība.

Latviju pārstāvēja tēlnieki Kārlis Īle un Agnese Rudzīte-Kirillova, kuri pēdējos gados pierādījuši savu māksliniecisko spēku, izcīnot daudzas godalgas starptautiskos tēlniecības festivālos.

foto: reitingi.lv

Komentāri