Peipusa ezers atvērts zemledus makšķerniekiem, Mixnews.lv

Peipusa ezers atvērts zemledus makšķerniekiem

фото

Kaleidoskops | 2014. gada 22. janvārī plkst. 16:43

Ledus sega uz Peipusa ezera sasniegusi pietiekamu biezumu, līdz ar to ezers no otrdienas atvērts kājāmgājējiem, ziņo LETA, atsaucoties uz Igaunijas raidkorporācijas ERR sniegto informāciju.

Pēc Igaunijas policijas un robežsardzes sniegtās informācijas, ledus biezums Peipusa ezerā sasniedzis 15-18 centimetru biezumu.

Sagaidāms, ka no ceturtdienas uz Peipusa ezera būs atļauts pārvietoties arī ar kvadricikliem un sniega motocikliem, taču ar automašīnām vai traktoriem uzbraukt uz ledus ir stingri aizliegts.

Pirms uzbraukšanas uz ledus ar motorizētajiem transporta līdzekļiem nepieciešams reģistrēties tuvākajā robežsardzes postenī.

Aizvadītajā nedēļā Pērnavas līcī, ielūstot ledū, bojā gājis vismaz viens cilvēks, bet vēl četrus Igaunijas ugunsdzēsēji un robežsargi izglābuši. Svētdienas pēcpusdienā ledū Pērnavas līcī ielūza sniega motocikls ar diviem makšķerniekiem, kurus glābējiem izdevās izglābt.

Pēc glābšanas operācijas pabeigšanas ugunsdzēsēju acu priekšā ledū ielūza apvidus automašīna "Land Rover", kas laimīgā kārtā iestiga seklā vietā. Automašīnas šoferis un pasažieris nebija cietis, un robežsargiem nepilnas stundas laikā izdevās izvilkt automašīnu no līča.

Glābēji arī saņēma ziņas par līcī uz ledus redzētu velosipēdistu, kas ielūza un pazuda. Riteņbraucēju nav izdevies atrast.

Foto: no vietnes whereswebby.wordpress.com

Komentāri