Lietuvas mežsargi prognozē īsu ziemu, Mixnews.lv

Lietuvas mežsargi prognozē īsu ziemu

фото

Kaleidoskops | 2013. gada 18. janvārī plkst. 10:42

Lietuvas mežsargi prognozē, ka šī ziema nebūšot gara, un gaida agru pavasari, vēsta Lietuvas Televīzija. Par to liekot domāt gan Telšu mežniecības dabas parka lāča Tima izturēšanās, gan citas pazīmes, ziņo LETA.

Lai gan ziema vēl tikai pusē un sinoptiķi Lietuvai vēl vismaz visu nākamo nedēļu sola diezgan bargu salu, tomēr 15 gadus vecais lācis atkal atmodies no ziemas miega, kurā esot nogulējis visu auksto decembri.

"Līdz gadumijai Tims bija tik dziļi iemidzis, ka likās - vairs pat neelpo, bet, tiklīdz kļuva siltāks, tā atmodās. Tad vēl nedēļu pasnauda un atkal sāka mosties - liekas, atkal gaidāms atkusnis," stāsta vietējais mežsargs.

Veci ļaudis un dabas pazinēji apgalvo, ka 25.janvārī lāči ziemas migā apgriežoties uz otriem sāniem un sākot sūkāt otru ķepu, bet Tima uzvedība liek domāt, ka šoziem tā nebūs.

"Daba mainās. Vilku riests sākās gandrīz pirms nedēļas. Pērn viņiem tās kāzas bija tikai februārī, naktīs stipri gaudoja. Pavasaris būs agrāks, arī bites par to liek domāt - divas nedēļas agrāk sākušas perus audzēt. Viss notiek agrāk," norada mežsargs.

foto: nouveaupaps.co.uk

Komentāri